Foursquare’in Yer Bildirim Özelliğinin Yerini Alan Swarm Uygulaması

Geçtiğimiz günlerde herkes tarafından kullanılan Foursquare’e girişlerde karşımıza çıkan ve indirilmeden Check-in yapılamayacak bir uygulama olduğunu hepimiz gördük.

Kimse Swarm nedir bilmezken aniden herkesin merakla araştırdığı bir konu haline geldi çünkü Türkiye’de ve dünyada çok fazla insan tarafından kullanılan Foursquare uygulamasına ulaşabilmenin tek yolu buydu. O zaman bizde swarm neymiş tanıyalım. İsminin anlamından anlaşılacağı üzere Swarm arı kovanından ayrılmak anlamına geliyor. Yani kovandan ayrılıp gezdiğin yerleri check-in yapıyorsun.

Öncelikle Foursquare’den farkı teması ve rengi. Uygulamaların çoğunda mavi renk ön plandayken Swarm’da turuncu rengin hakim olması çok hoş bir görüntüye sahip olmasına neden olmuş. Arı figürü ile süslenen Swarm’ın ana sayfası sekmesi de petek görünümlü.

Foursquare’den arkadaşlarınızı etiketleyip çekin yaptığınızda sadece ismi çıkarken Swarmda sizin resminizin altında arkadaşınızın da küçük resmi çıkıyor. Ayrıca bulunduğun duruma özgü küçük şablonlar mevcut örneğin yemek yiyorsan yiyecek şablonunu resminin sağ alt köşesine etiket yapabiliyorsun. Swarm sekmesinde sana yakın check-in yapmış arkadaşlarını görebiliyorsun. Swarm adeta bir arı kovanı gibi seni her şeyden haberdar ediyor.

Swarm uygulaması
Swarm uygulaması

Aktivite sekmesine geldiğimizde arkadaşlarının son check-inlerini nerede ne zaman yaptığını görüp beğenip yorum atabiliyorsun. Planlar sekmesinde arkadaşlarının ve mekanda check-in yaparak yorumlarda bulunan kişilerin yazdığı planları görebiliyorsun.

Son olarak da profil sekmesinde kendi resmini, yaşadığın yeri, arkadaş sayını, daha önce yaptığın yer bildirimlerini ve son yer bildirimini görebiliyorsun. Swarm’ını genişletmek istiyorsan yeni arkadaşlar ekleyip sürekli yer bildirimi yaparak ve mekanlara ait yorumlarda bulunarak Swarm’ınızı hareketli hale getirebilirsiniz.

Foursquare’in Yer Bildirim Özelliğinin Yerini Alan Swarm Uygulaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir