Tablet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tablet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mobil pazarda tabletlerin her geçen gün öne çıkmaya başlamasıyla, ürün seçimi konusu da oldukça önem kazandı. Tablet üreticisi durumunda olan Ezcool, tablet alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında şu tavsiyeleri veriyor. Ucuzluk ve Kalite Tabletin ucuz olması sadece satış sonrası ve garanti durumu gibi konularda sorun yaşayacağınız anlamına gelmez. Aynı zamanda kullandığınız ürünün ne derece kaliteli […]


Mobil pazarda tabletlerin her geçen gün öne çıkmaya başlamasıyla, ürün seçimi konusu da oldukça önem kazandı. üreticisi durumunda olan Ezcool, alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında şu tavsiyeleri veriyor.

Ucuzluk ve Kalite

Tabletin ucuz olması sadece satış sonrası ve garanti durumu gibi konularda sorun yaşayacağınız anlamına gelmez. Aynı zamanda kullandığınız ürünün ne derece kaliteli olduğunu da göstermesi açısından önemlidir. Yalnızca ucuz olduğu için alınan bir cihaz, verimsiz bir kullanım anlamına gelecektir. Bun yanı sıra, teknik servis desteğine de sık sık ihtiyaç duyabilir.

Satış Sonrası Desteği ile Garanti Durumu

Sadece fiyat konusuna odaklanarak, ucuz bir almaya çalışmak, sanıldığının aksine çok daha büyük masraflara neden olabilmektedir. Ucuz fiyatlı amacıyla yola çıkılırken, satış sonrası destek konusuna fazla önem verilmeyebilir. Yine garanti durumu da fiyatın ucuz olmasıyla es geçilebilmektedir. almak istediğiniz zaman bu iki konuya özellikle dikkat etmeniz gerekir.

Çözünürlük Konusu

Mobil pazarda hızlı bir şekilde ilerleyen teknoloji, ekran çözünürlü ile ilgili de gelişme göstermiştir. Büyük bir tablet için en kötü ihtimalle Full HD (1080p) seçimi uygun olacaktır. Nispeten küçük olan cihazlar ise HD (720p) çözünürlüğüne sahip olmalıdır. Telefonlara göre daha büyük ekrana sahip olan tabletler, PPI’ın, (piksel yoğunluğu) açısından da gerekli standartlara ulaşmalıdır.

Arttırılabilir Özellikli Depolama Alanı

Tablet değişimine gitme sebepleri arasında, depolama alanlarının arttırılmaya uygun olmamasıdır. Genel anlamda daha ucuz olmasından hareketle seçilen daha düşük depolama alanlı cihaz, sonradan pişmanlık oluşturabilir. Bu nedenle depolama alanı yüksek bir tablet, işinizi görmesi açısından oldukça önemlidir.

Tek Çekirdekli İşlemciye Dikkat

İki sene kadar önce tabletin tek çekirdekli olması belki çok önemli değildi. Ancak artık o günlerin geride kaldığı söylenebilir. Sürekli olarak yazılımların güncellenmesi ve donanım bileşenleri, tek çekirdekli olan bir tableti verimsiz kılabilir.

Tablet alırken neler önemlidir? sorusu bu şekilde özetlenebilir. Tüm bu detaylara dikkat ederek yeni tablet alımlarınızda fiyat ve performans oranında sizi tatmin edecek ürüne sahip olabilirsiniz.

 

  Öğrencilerin Bilgisayar Tercihleri Notebook Sektöründe Toplandı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status