Tablet PC Satışları Dizüstü PC Satışlarını Zorlamaya Başladı

Tablet PC kullanımındaki artış ve firmaların çeşitli modeller ile pazara girmesi Notebook yani Dizüstü PC satışlarını azaltmaya başladı. Hatta bu satış grafiğine göre 2016 yılında Dizüstü PC satışları Tablet PC satışlarının altında kalacak gibi görünüyor.

Display Search isimli bir firma tarafından yapılan bir araştırmaya göre 2016 yılı Notebook için pek de iyi olmayan bir yıl olacak. Tahminlere göre 2016 yılında pazardaki Tablet PC sayısı Notebook sayısını geçecek ve burada büyük bir kullanım oranının da sahibi olacak.

Yine aynı firma tarafından yapılan açıklamaya göre Tablet PC pazarında şu an lider konumda olan Apple iPad modelinin 2012 senesi sonunda pazara çıkacak Windows 8 İşletim Sistemine sahip cihazlar tarafından da zorlanacağı düşüncesinde.

 

Tablet PC ve Notebook
Tablet PC ve Notebook

 

Pazarda bulunan Android İşletim Sistemine sahip cihazların da daha hızlı bir yükselişe gireceği ve yenilenen Android 4.1.1 İşletim Sisteminin bu performans ile ilerleyen günlerde adından söz ettireceği bilgisini verdi.

Ancak Windows 8 veya Android İşletim Sisteminin Apple firması tarafından pazara sunulan iPad modelini 2017 yılına kadar pazar liderliğinden edemeyecek gibi görünüyorlar.

Ayrıca firma tarafından yapılan araştırmalara göre 7 inç boyutunda pazara sunulmaya başlanılan uygun fiyatlı Tablet PC modellerinin gelecek yıllarda gelişmekte olan ülke pazarlarında patlama yaşayacağı da ortaya konulmuş durumda.

Kısacası Tablet PC satışları artmaya devam ediyor. Ancak elbette ki performans artışları ile Notebook pazarının da bir anda silinmesi gibi bir durum yok. Tablet PC modelleri her ne kadar güçlenerek gelseler de pazardaki performans bakımından halen birçok cihazın gerisinde kalıyorlar.

Yakın dönemde hızlı bir artış olmazsa Performans isteyen kişilerin tercihi yine Notebook modelleri olacak gibi. Ancak bir Notebook kullanıcısının taşınabilirlik bazında birde Tablet PC alması ise oldukça mümkün görünen bir durum.

 

Tablet PC Satışları Dizüstü PC Satışlarını Zorlamaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir