Pasaport Kayıt İşlemleriTablet Satışlarında Apple iPad Yine Lider

Tablet Satışlarında Apple iPad Yine Lider

Apple, tablet satışlarına yılın bu çeyreğinde de damgasını vurdu. Küresel tablet satışları açıklandı. personal philosophy of nursing Buna göre satılan her on online writing sites tabletten yaklaşık yedi tanesi Apple iPad. Apple 17 milyon tane iPad satarak pazar payını h’e çıkardı ve son iki yılın en üst değerine ulaştı. Microsoft’un satışları hala “butik” sınıfında kalsa […]


, satışlarına yılın bu çeyreğinde de damgasını vurdu. Küresel satışları açıklandı.

Buna göre satılan her on online writing sites tabletten yaklaşık yedi tanesi . 17 milyon tane satarak pazar payını h’e çıkardı ve son iki yılın en üst değerine ulaştı. Microsoft’un satışları hala “butik” sınıfında kalsa da Windows 8 ilgiyi bu yana çevirmeyi başarabilir.

Yılın ikinci çeyreğinde, küresel anlamda 25 milyon satıldı. Bu rakam geçen yılın ikinci çeyreğinde yaklaşık 16 milyondu. Apple, ’in ve Microsoft”un rekabet gücünü nerdeyse umursamıyor.

Apple iPad Tablet Satışlarında Liderliği Eline Aldı

ise pazar payını geçen yıla göre arttıramadı. Geçen yıl da yüzde 29 olan oran, bu yıl için de aynı kaldı. Tabi market liderinin bu sıçrayışı karşısında sabit kalması da başarı sayılabilir. Çünkü satışları adet olarak geçen yılkinin yarısından fazla arttı.

Samsung, Acer, Amazon ve Asus gibi şirketlerden beklentiler büyük olsa da Apple’da bir göçük yaratamadı. Çarpıcı olamayan yazılımsal ve donanımsal ürünler, zayıf servis desteği gibi nedenlerle ’in durumunu anlayabiliriz. Ancak Google’ın servislerini güçlendirmesinin sonuçlarını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Bu istatistiklerden şu sonuçları çıkarabiliriz:

  • Küresel satışları 2011 yılının ikinci çeyreğine göre g arrtı. Ama 2010’un ikinci çeyreğinden beri en düşük büyüme oranı yaşanmış oldu.
  • Microsoft %1’lik bir girinti oluşturmuş durumda ancak beklenen Windows 8 yavaş geliyor. Microsoft’un donanım partnerleri, mesela Dell, bu yılın sonunu bekleyecek kadar sabırlı olmayabilir ve tablet pazarında aktif rekabete girebilir.

  Yeni Google Calendar ve iOS

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. Android bence çok daha iyi bir seceçenek. daha geniş bir geliştirici ağına sahip. apple önce başladığı için ilerde.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status