Pasaport Kayıt İşlemleriTask Killer Nedir?

Task Killer Nedir?

Task Killer uygulamaları android cihazlarımızda hem performans hem de memory açısından (hafıza tüketimi) fayda sağlayan uygulamalardır. Task Killer diye adlandırılan bu uygulamalar cihazlarımızda bir nevi eklenti görevi görmektedir. Task Killer Ne İşe Yarar? Özellikle bazı uygulamalar çok fazla memory tüketimi ve performans düşürecek sarfiyatlar yapılması halinde bu task killer programları ile önlem alabilirsiniz. Task killerlar […]


Task Killer uygulamaları android cihazlarımızda hem performans hem de memory açısından (hafıza tüketimi) fayda sağlayan uygulamalardır. Task Killer diye adlandırılan bu uygulamalar cihazlarımızda bir nevi eklenti görevi görmektedir.

Task Killer Ne İşe Yarar?

Özellikle bazı uygulamalar çok fazla memory tüketimi ve performans düşürecek sarfiyatlar yapılması halinde bu task killer programları ile önlem alabilirsiniz. Task killerlar size bu gibi sorunları tek bir program üzerinden görme şansı da verir. İstediğiniz fazla sarfiyat yaratan programları görerek kapatabilirsiniz.

Task Killer Hangi Uygulamalardan Bizi Korur?

Çok başarılı yapılmayan bazı uygulamalar programcılıkta memory leak denilen hatalar çıkarmaktadır. Task killer programları ile bu tarz sorunlu uygulamaları da otomatik olarak kapatabilirsiniz.

Kimler Kullanmalı?

Sadece popüler uygulamaları kullanan bir kullanıcıysanız task killer kullanmanıza gerek olmayabilir. Task killer uygulamaları sürekli çalıştığı için kendisi de memory sorunu çıkartabilmektedir. Sadece popüler uygulamaları kullananlara performans kaybı yaşamamaları adına dikkat etmelerini öneriyoruz.

Öne Çıkan Task Killer Uygulaması

Advance Task Killer adlı uygulama pek çok özellik sunması ile öne çıkmaktadır. Lakin yazımızda da belirttiğimiz gibi telefonunuzda performans sorunları yaşıyorsanız bu programı kullanmanızı öneriyoruz. Aksi takdirde task killer programlarınızı cihazlarınıza kurmanıza gerek yoktur. Eğer task killer kullandığınız halde cihazınızda donma ve yavaşlama diye tabir edilen sorunlar ile karşılaşıyorsanız önce açıp kapama seçeneğini tercih etmelisiniz. Task killer ile tespit ettiğiniz tüm sorunlu programları kaldırmanıza ve yeniden başlatmanıza rağmen sorun devam ediyor ise hard format ile cihazınızı yenilemenizi önermekteyiz. Bu seçenek cihazdaki verileri sileceği için öncesinde mutlaka önemli dosyalarınızı yedeklemenizi öneriyoruz.

  Milli Eğitim’de Kodlama Dersi Müfredata Giriyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status