Tatile Giren Tablet PC Sahibi Oldu

Tatile Giren Tablet PC Sahibi Oldu

Bu sene özellikle okulların kapanması ile başlayan yaz tatili dönemi Tablet PC Satışlarını %45 oranında arttırdı. Çin Malı tablet bilgisayara yoğun bir ilgi gösterilen bu süreçte Samsung Galaxy Tab 3 gibi uygun fiyatlı modellerinde satışı arttı. Global Pazarda da görülen bu artışın aslında 2 sebebi mevcut. İlk sebep okullarını bitiren çocuklara söz verilen hediyeler. Yaz […]yorumlar.net

Bu sene özellikle okulların kapanması ile başlayan yaz tatili dönemi PC Satışlarını %45 oranında arttırdı. Çin Malı bilgisayara yoğun bir ilgi gösterilen bu süreçte Samsung Galaxy Tab 3 gibi uygun fiyatlı modellerinde satışı arttı.

Global Pazarda da görülen bu artışın aslında 2 sebebi mevcut.

İlk sebep okullarını bitiren çocuklara söz verilen hediyeler. Yaz aylarında çok fazla dışarıya çıkmalarını istemedikleri çocuklarını evde daha fazla tutabilmek, bu sırada da onlara bir eğlence bulmak isteyen aileler bazen bir başarı hediyesi bazen de öylesine bir alışverişte alınan bir ürün olarak PC alma yoluna gittiler.

İkinci bir sebep ise Yaz Tatiline çıkacak olan ailelerin gittikleri yerde İnternet ve Sosyal Medyadan daha fazla yararlanabilmek istemeleri gibi görünüyor. Özellikle internet üzerinden Borsa, Haber veya başka uygulamaları kullanan kullanıcılar yaz tatili öncesinde sektörüne yoğun ilgi gösterdiğini görebiliyoruz.

  Samsung Galaxy Tab 3 Modeli Duyuruldu
Tatile Giren Tablet PC Sahibi Oldu
Tatile Giren Sahibi Oldu

100 TL’den başlayan fiyatlarla oldukça fazla ilgi gören Çin Malı modellerinin yanında Asus MemoPad, Asus Nexus 7, Samsung Galaxy Tab 2, Samsung Galaxy Tab 3 gibi cihazlarda uygun fiyatları ile oldukça yoğun bir ilgi gördüler.

Sektörün önemli araştırma kuruluşlarından IDC’nin verilerine göre 2013’de toplam satış sayısının 1,400,000 ulaşması beklenen pazarda, son büyüme trendi tablet – dizüstü satışlarının dengelenme tarihiyle ilgili tahmininin de güncellenmesine neden oldu. IDC’nin öngörülerine göre, daha önceden 2017 olarak beklenen tabletlerin dizüstü bilgisayarların satış sayısını geri bırakma tarihi, son trendle birlikte 2016’ya çekildi.

Yaz döneminde %45’lik bir büyüme gerçekleştiren Tablet PC sektörünün 2013 senesi sonuna kadar %60’lık bir büyümeye ulaşması beklentiler arasında.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status