Tatile Giren Tablet PC Sahibi Oldu

Bu sene özellikle okulların kapanması ile başlayan yaz tatili dönemi Tablet PC Satışlarını %45 oranında arttırdı. Çin Malı tablet bilgisayara yoğun bir ilgi gösterilen bu süreçte Samsung Galaxy Tab 3 gibi uygun fiyatlı modellerinde satışı arttı.

Global Pazarda da görülen bu artışın aslında 2 sebebi mevcut.

İlk sebep okullarını bitiren çocuklara söz verilen hediyeler. Yaz aylarında çok fazla dışarıya çıkmalarını istemedikleri çocuklarını evde daha fazla tutabilmek, bu sırada da onlara bir eğlence bulmak isteyen aileler bazen bir başarı hediyesi bazen de öylesine bir alışverişte alınan bir ürün olarak Tablet PC alma yoluna gittiler.

İkinci bir sebep ise Yaz Tatiline çıkacak olan ailelerin gittikleri yerde İnternet ve Sosyal Medyadan daha fazla yararlanabilmek istemeleri gibi görünüyor. Özellikle internet üzerinden Borsa, Haber veya başka uygulamaları kullanan kullanıcılar yaz tatili öncesinde Tablet PC sektörüne yoğun ilgi gösterdiğini görebiliyoruz.

Tatile Giren Tablet PC Sahibi Oldu
Tatile Giren Tablet PC Sahibi Oldu

100 TL’den başlayan fiyatlarla oldukça fazla ilgi gören Çin Malı Tablet PC modellerinin yanında Asus MemoPad, Asus Nexus 7, Samsung Galaxy Tab 2, Samsung Galaxy Tab 3 gibi cihazlarda uygun fiyatları ile oldukça yoğun bir ilgi gördüler.

Sektörün önemli araştırma kuruluşlarından IDC’nin verilerine göre 2013’de toplam satış sayısının 1,400,000 ulaşması beklenen pazarda, son büyüme trendi tablet – dizüstü satışlarının dengelenme tarihiyle ilgili tahmininin de güncellenmesine neden oldu. IDC’nin öngörülerine göre, daha önceden 2017 olarak beklenen tabletlerin dizüstü bilgisayarların satış sayısını geri bırakma tarihi, son trendle birlikte 2016’ya çekildi.

Yaz döneminde %45’lik bir büyüme gerçekleştiren Tablet PC sektörünün 2013 senesi sonuna kadar %60’lık bir büyümeye ulaşması beklentiler arasında.

Tatile Giren Tablet PC Sahibi Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir