Tek Tıkla Bilgisayarınızdan iPhone’a Ücretsiz Dosya Aktarımı Yapın

Apple ürettiği iOS işletim sistemine sahip cihazları ne kadar stabil ve kolay kullanımlı olsa da kullanıcıları bazı durumlara zorlaması can sıkıcı oluyor. Özellikle cihazların şarj aletleri ve yardımcı aparatlarını yüksek fiyatla satan Apple bunun yanında yazılımsal kısıtlamalar da yapabiliyor.


Apple ürettiği iOS işletim sistemine sahip cihazları ne kadar stabil ve kolay kullanımlı olsa da kullanıcıları bazı durumlara zorlaması can sıkıcı oluyor. Özellikle cihazların şarj aletleri ve yardımcı aparatlarını yüksek fiyatla satan Apple bunun yanında yazılımsal kısıtlamalar da yapabiliyor. Örneğin iPhone telefonlara bilgisayardan şarkı, fotoğraf ya da video atmak isterseniz iTunes proramını kullanmanız gerekiyor.

Size bugün iTunes kullanmadan ve Mac OS işletim sistemine sahip olmadan da Windows bilgisayarınızdan iPhone telefonunuza dosya aktarmayı anlatacağız. Dünyaca ünlü EaseUS şirketinin geliştirmiş olduğu EaseUS MobiMover Free programı sayesinde iTunes kullanmadan dosyalarınızı iOS cihazlara aktarabilirsiniz. Üstelik bu işlemleri yapmak tamamen ücretsiz.

iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad cihazlarınızdan Windows ya da Mac’e, tam tersi olarak bilgisayardan iOS cihazlara dosya aktarımı yapmak oldukça basit ve tek tuşla yapılabiliyor. Windows 10/8.1/8 ve 7 işletim sistemi ile macOS 10.13 ve macOS X 10.7 sürümleriyle uyumlu olarak çalışıyor.

EaseUS MobiMover Free programı ile müzik, fotoğraf, kişi rehberi, video, kitap ve notlar aktarılabiliyor. Program aynı zamanda yeni bir iPhone aldığınızda çok işinize yarıyor ve eski telefonunuzdaki verileri yeni iPhone’a aktarmanızı sağlıyor. Bunu yaparken senkronize olmasını da sağlıyor yani MobiMover dosyaları algılayıp size uyarabiliyor. Aynı zamanda internette beğendiğiniz bir videonun linkini programa verdiğiniz takdirde indirip iPhone ya da iPad’e aktarabiliyorsunuz. Böylece çevrimdışı video izleyebilmiş oluyorsunuz.

 

 

Programı Nasıl Kullanabilirsiniz?

EaseUS MobiMover Free programını kullanmak için https://www.easeus.com/phone-transfer/mobimover-free.html adresinden indirip bilgisayarınıza yükleyin.

Bilgisayarınızın işletim sistemine göre Win Download ve Mac Download butonlarına basarak indirebilirsiniz.

Programı çalıştırdıktan sonra aynı zamanda iPhone ya da iPad cihazınızı bilgisayarınızın uyumlu portundan bağlayın. Aşağıda gelen ekranda PC/Desktop yazan kısmın yanındaki üç noktaya tıklayın. Açılan pencereden hangi dosyaları aktarmak istediğinizi seçin.

 

 

Aktarım dosyalarını seçtikten sonra sağ taraftaki telefon görselinin altında bulunan kutudan telefonunuzun ismini seçin ve alttan Next tuşuna basın.

 

 

Dosyaların seçimini bitirdikten sonra ekranın altında Add tuşu ile eklemek istediğiniz ve unuttuğunuz dosyalar varsa bu sayede ekleme yapabilirsiniz. Herşey tamam görünüyorsa Transfer butonuna tıklayarak bilgisayardan iPhone ve iPad’e dosya aktarımını başlatabilirsiniz.

 

 

Dosya transfer işlemini başlattıktan sonra üstteki ekranda yüzde kaç oranında işlemin tamamlandığına göz atıp ne kadar beklemeniz gerektiğini tahmin edebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status