İnternet üzerine Haber ve Bilgi Paylaşımları. İnternet Sitelerinden haberler. İnternet Teknolojileri üzerine paylaşımlar.

Yeni Haberler

CepSeyir

Vodafone e-Sim Teknolojisine Geçiş Yaptı – Vodafone eSim Nedir?

Yapılan düzenlemeler sonrasında Türkiye’de Vodafone e-Sim Teknolojisine geçiş başladı. Peki, Vodafone eSim Nedir? Artı ve Eksileri nelerdir?

Manşet

Elektronik Para Sektörü Yüzde 43, İninal Kart İse Yüzde 57 Büyüdü

Türkiye’nin yeni nesil ödeme platformu ininal, büyüme trendini hız kesmeden sürdürüyor. Mayıs ayında elektronik para sektörü yüzde 43 oranında büyürken, ininal yüzde 57 oranında büyüdü. Aynı dönemde ininal aktif kart sayısını yüzde 30, kullanıcı sayısını ise yüzde 58 oranında artırdı.

Editörün Tercihi

Donanım Haber Youtube Kanalı Çalındı

Türkiye’nin önde gelen Teknoloji Haber Sitelerinden birisi olan Donanım Haber’in Youtube Kanalı çalınarak ve içerisine farklı içerikler yüklenmeye başlandı.

Editörün Tercihi

Netflix Koronavirüs Sebebiyle Türkiye’de Yayın Kalitesini Düşürdü

Netflix, Koronavirüs sonrasında yaşanan yoğunluğu kaldıramayınca abonelerinde sunduğu yayın kalitesini düşürmeye başladı.

Editörün Tercihi

Mavi ve LC Waikiki İnternet Satışlarını Durdurdu

Geçtiğimiz günlerde reel mağazalarını kapatan firmalardan Mavi ve LC Waikiki bugün aldıkları bir karar ile internetten satış süreçlerini de geçici olarak durdurdular.

Editörün Tercihi

Instagram ve Dünya Sağlık Örgütü KoronaVirüs İçin Bazı Önlemler Aldı

Instagram, COVID-19 salgınıyla beraber insanların güvende kalmaları, doğru bilgiye ulaşmaları ve birbirleriyle bağlantıda kalmaları için yaptığı çalışmaları duyurdu.

Manşet

Netflix 6 Farklı Türk Orijinal Yapımın Müjdesini Verdi

Netflix tarafından düzenlenen etkinlikte, aralarında üç dizi, bir yarışma programı, bir film ve Atiye’nin 3.sezon onayı olmak üzere 6 yeni Türk Proje hakkında bilgi verildi.

Editörün Tercihi

Koronavirüs Sosyal Medyaya Nasıl Yansıdı?

Adba Analytics, The Brand Age Dergisi ile birlikte hazırladığı raporda, koronavirüs hakkındaki Sosyal Medya konuşmaları analiz etti.

Editörün Tercihi

Öğrencilere Uzaktan Eğitim İçin Bakanlıktan 3 GB, Vodafone’dan 3 GB

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1 haftalık tatil sonrasında gerçekleştirilecek olan Uzaktan Eğitim Süreci için MEB tarafından verilecek olan 3 GB internete ek olarak Vodafone firması da 3 GB İnternet hediye edeceğini duyurdu.

Manşet

Netflix Mart Ayında 55 Orijinal İçerik Yayınlayacak

Rakiplerinin artması ile birlikte işli zorlaşmaya başlayan Netflix mart ayı için 55 Yeni Orijinal İçeriğini yayına almaya karar vermiş durumda.

Manşet

Digiturk İnternet Altyapı İşine Giriyor

Dijital TV Altyapı hizmeti sunan Digiturk 2020 yılı içerisinde ISP Lisansı alarak kullanıcılarına İnternet Altyapı Hizmeti de sunmaya başlayacak.

Editörün Tercihi

Netflix, Türkiye’de Ücretsiz 30 Günlük Deneme Özelliğini Kaldırdı

Netflix tüm dünyada kullanıcılara sunduğu 30 Günlük Deneme Süresi ile alakalı yeni bir karar alarak Türkiye’de bu özelliği kapattı.

Editörün Tercihi

Elazığ’daki Deprem Sonrası Telefon Hatları Çöktü, İletişimde Sorunlar Yaşanıyor

Elazığ’da meydana gelen ve çevre illerde de etkisini gösteren 6.8 şiddetindeki deprem sonrası bölgedeki iletişim hatları çöktü.

Editörün Tercihi

Türk Telekom İnternet Kesintisi İle Alakalı Açıklama Yaptı

Tüm Türkiye’de yaşanan İnternet Kesintisi sonrasında Türk Telekom konuyla alakalı bir basın açıklaması yayınladı.

Manşet

WPFest 2020 Wordpress Etkinliği İstanbul Teknik Üniversitesinde

Türkiye’nin ilk ve en büyük Wordpress Etkinliği olma iddiasına sahip WPFest 2020 Etkinliği 5 Mart 2020 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesinde gerçekleştirilecek

Manşet

WPTech Summit 2020 Wordpress Zirvesi Kadir Has Üniversitesinde

Türkiye’de gerçekleştirilecek en iddialı Wordpress Etkinliklerinden birisi olan WPTech Summit Etkinliği 26 Mart 2020 tarihinde Kadir Has Üniversitesinde gerçekleştirilecek.

Editörün Tercihi

ŞOK Market Haftanın 7 Günü Para Transferi Hizmeti Verecek

ŞOK Market ile N Kolay Ödeme Hizmetleri arasında yapılan işbirliği ile ŞOK Marketler zinciri üzerinden haftanın 7 günü istediğiniz kişiye, banka hesabına veya kredi kartına para yatırabileceksiniz.

Editörün Tercihi

İninal Kart Nedir? İninal Kart Nereden Alınır? İninal Kart Nasıl Kullanılır?

İninal Kart gerek Kredi Kartı ve Banka Kartı olmayan gerekse de kartı olup da bunları Online Siparişlerinde kullanmak istemeyenler için sunulan Ön Ödemeli bir kart türüdür.

Manşet

Yemek Sepeti 2019 Yılının Lezzet Haritasını Paylaştı

Yemek Sepeti 2019 yılında Türkiye’deki yemek tutkunlarının ile alakalı birçok datayı paylaştı. İşte 2019 yılının Yemeksepeti En’leri…

Manşet

Turkcell İmzasıyla Yanii Mail Hizmeti Hayata Geçti

Turkcell, geçtiğimiz yıllarda kullanıcıların beğenisine sunduğu Yanii Arama Motorundan sonra Yanii Mail Hizmeti de kullanıcıların kullanımına sundu.

Manşet

Amazon Türkiye Yılbaşı Fırsatlarını Paylaşmaya Başladı

Amazon Türkiye elektronikten oyuncağa, modadan kitaba kadar birçok farklı kategoride yılbaşına özel indirimlerini tüketicilerin beğenisine sundu.

Manşet

Çöpçatanlık Uygulaması Tinder Türkiye’de Milyonlarca Üyeye Sahip

Dünya’nın en popüler Arkadaşlık – Çöpçatanlık Uygulamalarından birisi olan Tinder ülkemizde de son dönemde ciddi bir kullanım oranına ulaşmış durumda.

Editörün Tercihi

Uzlaşma Olana Kadar Google Servisleri Yeni Android Cihazlarda Çalışmayacak

Google tarafından yapılan doğrulama ile birlikte Yeni Android cihazlarda Rekabet Kurumu ile anlaşma sağlanana kadar Google Servisleri çalışmayacak.

CepSeyir

Türkiye’de Yaşayan 463.378 Kişinin Kredi Kartı Bilgileri Çalındı ve İnternette Satıldı

Son yılların en büyük Kredi Kartı sızıntısı yaşandı ve Türkiye’den 463.378 kişinin kredi kartı bilgileri çalınarak Joker’s Stash adındaki bir sitede satışa sunuldu.

Editörün Tercihi

Netflix 3 Aylık, 6 Aylık ve 12 Aylık ve Mobil Abonelik Paketlerini Test Ediyor

Hindistan pazarında testlerine başlanılan 3 Aylık, 6 Aylık ve 12 Aylık Netflix Paketleri eğer kullanıcılar tarafından beğenilirse aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkede bu paketlerin satışına başlanacak. 

Editörün Tercihi

La Case De Papel 4. Sezonu 2020 Nisan Ayında

Netflix Platformunun en popüler dizilerinden birisi olan ve 2 sezondan sonra yoğun ilgi ile yeni sezonları çekilen La Case De Papel dizisinin 4. Sezonu için tarih netleşti.

Manşet

A101 Online Mağazasında Honor Ürünlerine Yüzde 43’e Varan İndirim Yaptı

A101 Online Mağazası üzerinden satışı yapılan Honor markalı ürünlere Muhteşem Günler İndirimleri ile %43’e varan indirimler yapıldı.

Manşet

Elektronik İhale Sistemi 217 Milyon TL Tasarruf Sağladı

Kamu İhale Kurumu tarafından aktife alınan Elektronik İhale Sistemi ile birlikte kamu kurumları online açık eksiltme ile 2019 yılında 217 Milyon TL tasarruf sağladılar.

Editörün Tercihi

Udemy Black Friday / Efsane Cuma İndirimleri Başladı – İndirimli Eğitimlerin Listesi

Online Eğitim Platformu Udemy tarafından Black Friday – Efsane Cuma kapsamında başlatılan kampanya ile birçok üst düzey eğitim 24.99 TL’den satışa sunuldu.

Manşet

Netflix Türkiye’de Yayına Devam Edebilmek İçin Gerekli Başvuruyu Yaptı

Yerel Yasalara saygılı olduklarını her fırsatta dile getiren Netflix firması Türkiye’de yayın yapabilmesi için gerekli olan Lisans ve İzinler için RTÜK’e gerekli başvuruları yaptı.

Editörün Tercihi

Youtube Kanallarının Abone Sayıları Kısıtlanmış Olarak Gösterilmeye Başlandı

Kısıtlanmış Abone Sayısı Gösterimi olarak duyurusu yapılan yeni güncelleme ile artık kullanıcılara abone sayısı birebir olarak gösterilmeyecek.

Editörün Tercihi

Plesk Panel Üzerinden Google Mail ve Yandex Mail MX Ayarları Nasıl Yapılır?

Plesk Panel kullanan web sitelerinde farklı bir sunucuya mail yönlendirme işlemi – MX Ayarlarının yapılması ile alakalı ayarlara yazının devamından ulaşabilirsiniz.

Editörün Tercihi

Youtube Premium ve Youtube Müzik Artık Türkiye’de de Kullanımda

Yurtdışında uzun zamandır kullanıma açık olan önceki adıyla Youtube Red, şimdiki adıyla Youtube Premium özelliği Türkiye’de de resmi olarak 17 Temmuz tarihi ile kullanılabilir hale getirildi.