Teknoloji İle Birlikte Güvenlik ve İletişim Hızla Gelişiyor

Teknoloji İle Birlikte Güvenlik ve İletişim Hızla Gelişiyor

Bir dönemler mahalledeki bakkala konulan ve tüm mahallenin telefon hizmetini gören santraller hayatımızdan çıksa da gelişmiş modelleri halen birçok şirket tarafından tercih görüyor.



yorumlar.net

Bir dönemler mahalledeki bakkala konulan ve tüm mahallenin hizmetini gören santraller hayatımızdan çıksa da gelişmiş modelleri halen birçok şirket tarafından tercih görüyor.

Aynı şekilde bahçeye bağladığı köpek ile sağlamaya çalışanların devri sona ermiş durumda. Artık haraketli ve gece görüş destekli kameralar, kızılötesi sistemler ve uzaktan kontrollü yapılar sayesinde daha da güvenli.

Kısacası teknoloji gelişiyor, ve İletişim Sistemleri de buna bağlı olarak gelişmeye devam ediyor.

 

Gelişen Teknolojiye Ayak Uyduran Kamera Sistemleri

Eskiden kablolar çekilir, ek güç kaynakları konulur, sistem devre dışı kalmasın diye uğraşılırdı. Hatta görüntülerin kaydedildiği bilgisayar mümkün mertebe de korunaklı bir yerde olurdu.

Şimdi ise Kamera Sistemleri artık eskisinden kat kat daha başarılı sonuçlar veriyor.

Harekete Duyarlı yapıları, Kızılötesi sistemleri, IP Bağlantısı ile anında telefonlara Resim ve Video aktarımı gibi birçok özellik bu cihazlara yüklendi.

Dahili Bataryaları sayesinde uzun süreli elektrik sorunlarında bile başarı ile görevini yerine getiren bu ürünlerde kayıtlar Bulut Depolama üzerinden her an erişebilir bir şekilde tutuluyor.

 

Santral Sistemleri Halen Varlıklarını Koruyorlar

Henüz evlerde yokken, o dönem Türk Telekom eve bağlamak için 3 ay, 6 ay sonrasına gün verirken ya Muhtar ya da Bakkal da bir olurdu. Bu da o dönemin Teknoloji Sistemleri ile oldukça doğal karşılanan bir durumdu.

Santral Sistemi ile evlere de bağlanan bu telefona önce arama gelir, muhtar ya da bakkal aramayı cevaplar ve aktarılacak kişiye telefonu aktarırdı.

Şimdilerde Cep Telefonu sahibi olma yaşı artık emekleme yaşına kadar indi. Bu sebeple de böyle bir şey yok. Ancak halen büyük yapılı firmalarda IP Telefon Santralleri kullanılıyor.

Hani Akıllı , Akıllı , Sanal Santral falan gibi yeniliklerde var ama bu tarz büyük yapılarda daha fazla güven veren ve elbette ki daha az sorun çıkaran sistemler her zaman için daha fazla tercih görmektedirler.

Bu sebeple de IP Santralleri günümüzde de varlığını sürdürmeye devam etmektedir.

Kısacası zaman geçiyor olsa da bazı sistemler kendilerini geliştirerek zamana karşı direnmeye devam ediyorlar. IP Santraller ve Kamera Sistemleri de bunlar arasında.

Başka bir yazımızda görüşmek dileğiyle.

Esen Kalın…

  Secure360 ile araba hırsızlarına büyük önlem geliyor
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status