Telefon Numarası Yoksa, Wi-Fi de Yok!

telefon numarası yoksa wi-fi de yok
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya’da internet kullanımına ilişkin yeni bir yasa çıkarıldı. Herkese açık olan kablosuz interneti kullanan ve bu şekilde suç teşkil eden eylemler gerçekleştiren kişilerin önüne geçmeyi planlayan Rusya, wi-fi bağlantısı için cep telefonu numarasını zorunlu tutacak.

Tüm Sim Kartlar Destekliyor

Rusya’da operatörlerin tümünün internet uyumlu sim kartlar sağladığı açıklanırken, halka açık alanlarda internet kullanmak isteyenlerin telefon numaraları ile giriş yapma zorunluluğuna dikkat çekildi. Bu uygulama ile dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan Rusya, internet aracılığı ile gerçekleşen suçları azaltabilirse, diğer ülkelere de örnek olabilir.

İnternet Üzerinden İşlenen Suçlara Önlem Olacak mı?

İntermet aracılığı ile işlenen suçların artış göstermeye başlamasıyla Rusya’nın aldığı tedbirin ne denli işe yaracağı henüz bilinmiyor. Ancak internet üzerinden işlenen bilişim suçlarının önüne geçmek ya da suçluları tespit edebilmek için bu yöntemin etkili olacağı düşünülüyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CepSeyir - 2020 yılı Güncel Teknoloji, Mobil Yaşam ve Otomobil Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!