Telefon Sipariş Etti, Lastik Tamir Seti Geldi

Iğdır’da Su Tesisatçısı olarak çalışan Yılmaz KARADUMAN, TV reklamlarında gördüğü telefonu satın aldı. Ancak kargo eline ulaşınca dolandırıldığını anladı.

Bir TV Kanalında gördüğü reklam üzerine Uygun Fiyata Akıllı Telefon sahibi olmak isteyen Yılmaz KARADUMAN ödemesini yaparak telefondan sipariş verdi.

İki gün sonra kargo tarafından getirilen ürünü açan Karaduman kutu içerisinde 2 adet Lastik Tamir Seti ile karşılaştı.

Firmaya ulaşarak parasını geri isteyen ancak parasını alamayan KARADUMAN, tüketici mahkemesine başvurarak firma hakkında dava açtı.

 

Telefon Aldım, Tamir Seti Çıktı

İnternetten ilk kez alışveriş yapan ve telefonu arkadaşına hediye etmek için aldığını söyleyen Karaduman, “Reklamlarda telefon çok güzel görünüyordu, ben de ücretini ödeyip sipariş verdim. Fakat kutunun içerisinden telefon yerine lastik tamir seti çıktı. Ben şimdi bununla ne yapacağım?” dedi.

Kaç gündür telefonla kanalı aradıklarını ve kimseye ulaşamadığını söyleyen Karaduman, avukatıyla birlikte dilekçe hazırlayıp hem firmaya hem de televizyon kanalına dava açtı.

Telefon Sipariş Etti, Lastik Tamir Seti Geldi
Telefon Sipariş Etti, Lastik Tamir Seti Geldi

 

Bu Tarz Dolandırıcılık Olayları Artmaya Başladı

Dolandırıcılar özellikle İnternet ve Yasadaki boşlukları kullanarak çok rahat bir şekilde halkı dolandırabiliyorlar.

Bu sebeple de özellikle tüketicilerin çok dikkatli olması gerekiyor. Aksi takdirde çalışmayan ürünlerle, içinden bilimum sebze meyve çıkan kutularla veya burada yaşandığı gibi Lastik Tamir Setleri ile karşı karşıya kalabiliyorlar.

Bu sebeple de İnternetten veya TV üzerinden ürün alımı yaparken iki kez dikkat edilmesi ve sonrasında alınmasında fayda var diyoruz.

Telefon Sipariş Etti, Lastik Tamir Seti Geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir