Telefon Üzerinden Mobil İnternet Paylaşımı Artık Ücretli Oluyor

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Mobil İnternet Kullanıcıları tarafından kullanılan Hotspot Paylaşımı ücretli hale geliyor. 15 Ocak 2019 tarihi itibari ile Mobil İnternet Paylaşımı yapan kullanıcıların faturalarına operatörler tarafından ek bir ücret eklenecek.

Operatörler tarafından da doğrulanan bu bilgiye göre Hotspot üzerinden İnternet Paylaşımı yapan kullanıcıların Aylık 9 TL gibi ek bir ücret ödemesi gerekecek.

Henüz net olarak detayları açıklanmasa da Mobil İnternet Paylaşımı yapmak isteyen kullanıcıların operatörlerini arayarak aylık paylaşım paketi satın almaları ve akabinde mobil paylaşım yapabilmeleri bekleniyor.

Bazı operatörler tarafından kullanıcılara gönderilen bilgilendirme sms’i ise şu şekilde. “15 Ocak 2019 itibariyle, Bireysel ve Kurumsal faturalı ses hattı abonelerimiz aylık sadece 9 TL‘ye ek hiçbir işlem yapmadan paketlerindeki/tarifelerindeki interneti yurt içindeki diğer cihazlarıyla veya sevdiklerinin cihazlarıyla paylaşabilirler.”

 

Mobil İnternet

 

Ücretsiz Mobil İnternet Paylaşımı Dönemi Bitiyor

Bazı operatör firmaları tarafından alınan bu karar neticesinde artık Ücretsiz İnternet Paylaşmı dönemi sona ermiş olacak.

Akıllı Telefonları üzerinden Hotspot özelliği üzerinden interneti farklı telefon veya bilgisayarlar ile paylaşan kullanıcıların artık bu işlemi gerçekleştirebilmeleri için Aylık 9 TL’den başlayan rakamlarda bir ödeme yapmaları gerekecek.

Bu ödeme size sadece Paylaşım Yapabilme imkânı sağlayacak. Ek bir internet paketi vs. gibi bir artısı ise olmayacak.

Konuyla alakalı olarak operatörlerden gelecek bilgileri sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.

 

Vodafone Ücret Almayacağını Açıkladı

Gün içinde açıklama yapan Vodafone firması Hotspot Kullanımı ve Mobil İnternet Paylaşımı işlemi için ek bir ücret almayacağını, halihazırda devam eden sistemin aynı şekilde devam edeceği belirtildi.

Bu kapsamda da Vodafone aboneleri mobil internet paylaşmı noktasında sorun yaşamadan internetlerini kullanmaya devam edebilecekler.

 

Türk Telekom Ücret Almayacağını Açıkladı

Gün içinde açıklama yapan Türk Telekom firması Hotspot Kullanımı ve Mobil İnternet Paylaşımı işlemi için ek bir ücret almayacağını, halihazırda devam eden sistemin aynı şekilde devam edeceği belirtildi.

Bu kapsamda da Türk Telekom aboneleri mobil internet paylaşmı noktasında sorun yaşamadan internetlerini kullanmaya devam edebilecekler.

 

Turkcell Geri Adım Attı, Ücret Almayacağını Belirtti

Turkcell tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde.

Son dönemde müşterilerimizin yoğun şekilde, “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” özelliğini kullanırken, yetkisiz internet paylaşımı sonucu istenmeyen güvenlik sorunları yaşanmasını engelleyen bir seçenek talep etmeleri üzerine, 15 Ocak’tan itibaren yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz.Bu amaçla mobil uygulama ve web sitelerine yapılan üye girişlerini sadece telefon numarası kullanarak daha hızlı ve güvenli hale getiren ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üzerinden “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” yapma özelliği sayesinde, müşterilerimiz güvenli bir şekilde kişisel internetlerini paylaşmaya devam edebilecekler. Bunun için müşterilerin internetlerini paylaşırken açılacak sayfaya ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üzerinden giriş yapmaları yeterli olacak. Bu şekilde giriş yapacak müşterilerimiz paketlerindeki interneti hiçbir ücret ödemeden, herhangi bir cihaz sınırı olmadan güvenli bir şekilde paylaşabilecekler.

Telefon Üzerinden Mobil İnternet Paylaşımı Artık Ücretli Oluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir