Telefonla Konuşurken ve Bilgisayar Kullanırken Boyun Fıtığı Olabilirsiniz

Telefonla Konuşurken veya Bilgisayar Başında Otururken eğer bazı temel kurallara riayet etmezseniz Boyun Fıtığı olma ihtimaliniz hiçte uzak değil.

Yapılan araştırmalar ve son dönemde artan Bilgisayar ve Telefon Kullanım Oranları artık kullanıcıların bazı önemli detaylara dikkat etmesi gerektiğinin bariz bir şekilde ortaya çıkmasına sebep olmuş durumda.

Dikkatsiz bir şekilde yapılan hareketler ilerde size büyük sıkıntılar yaşatabilecek Sağlık Sorunlarına sebebiyet verebiliyor.

 

Bilgisayar Karşısında Oturma ve Boyun Fıtığı
Bilgisayar Karşısında Oturma ve Boyun Fıtığı

 

Boyun Fıtığı Olmanıza Sebep Olabilir

Boyun fıtıklarının bel fıtıklarına göre nispeten daha az görüldüğünü, ancak daha ağır seyrettiğini ifade eden Op. Dr. Mustafa Çolak, “Genellikle boyun omurlarının arasındaki diskin sinir kökünün altına fırlamasıyla oluşur. Bel fıtığında olduğu gibi ağrı hissedilen yer fıtık olan bölgeye göre değişir. Enseden omuza, omuzdan dirseğe ya da parmaklara doğru yayılan bir ağrı hissedilebilir. Fıtık parmaklarda kuvvetsizlik uyandıracak kadar ilerlemişse, mikrodiskektomi yöntemi ile hasta ameliyat ediliyor” diyerek bel ve boyun fıtığını önlemek için neler yapılması gerektiğini de şu sözlerle ifade etti:

“Bilgisayar başında otururken sırt geriye yaslanmalı ve bel boşluğu yastık ile desteklenmelidir. Bilgisayarla mesafe göz hizasında olacak şekilde iyi ayarlanmalıdır. Başka şeylerle ilgilenirken telefon boyuna sıkıştırılıp konuşulmaması gerekir. Ev işleri yaparken dikkat edilmeli, ağır kaldırılmamalıdır. Klimalar omuz ve sırt kısmına doğru konulmamalıdır. Tenis gibi sırtı zorlayıcı sporlardan kaçınılması gerekir. Ortopedik yatak kullanılmalı ve yastık çok yüksek ya da çok alçak olmayacak şekilde ayarlanmalıdır.”

Telefonla Konuşurken Boyun Fıtığı Olabilirsiniz.
Telefonla Konuşurken Boyun Fıtığı Olabilirsiniz.

Telefonla Konuşurken ve Bilgisayar Kullanırken Boyun Fıtığı Olabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir