Telefonlar gibi stres çarkları da patlıyor!

Günümüzdeki akıllı telefonların patladığı haberlerinin ardından bu sefer bir patlama haberi daha karşımıza çıkıyor. Bu seferki tahmin edilemeyecek bir ürün: Stres çarkı!

 

Stres çarkları ortaya çıktığından beri 7’den 70’e cinsiyet, yaş veya ülke dinlemeden herkesin favorisi haline gelmişti. Etrafımızdaki bütün insanların ellerinde görmeye alıştığımız stres çarkları, popülaritesi arttıkça büyük bir pazar haline gelmeye başladı. Bu pazarlar uluslararası düzeylere ulaştığından beri, stres çarklarına çok değişik özellikler eklenmeye başlandı.

Şekilleri, renkleri değişmeye başladı, sonrasında ise teknoloji işin içine girdi ve ışık, ses gibi özellikler stres çarklarının mekanizmasına eklendi. En son eklenti ise bluetooth oldu. Bluetooth eklentisi sayesinde stres çarkının içine yerleştirilmiş hoparlörü kontrol edebiliyorsunuz fakat patlamaya sebep olan stres çarkı türü bu olduğundan oldukça tehlikeli bir kombinasyon oluşturulmuş gibi gözüküyor.

İçerisine yerleştirilmiş hoparlörün yanı sıra bir de küçük bir pil bulunduran bu stres çarkı türü, şarj edilirken patlıyor. Amerika Birleşik Devletleri‘nde gerçekleşen bu olaydaki kazazede Kimberly Allums, yaptığı açıklamada 45 dakika boyunca şarjda bıraktığı stres çarkının oldukça sesli ve boyutuna göre oldukça büyük bir şekilde patladığını açıkladı.

Ne mutlu ki bu patlama olayında da herhangi biri zarar görmemiş, fakat çocukların ilgi odağında olan bu ürünün çok dikkatli kullanılması gerektiği gün yüzüne çıkmış oldu.

Telefonlar gibi stres çarkları da patlıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir