TEMSA İsviçre Merkezli True Value Capital Partner’s Firmasına Satıldı

Sabancı Grubuna ait olan ve uzunca süredir Yerli Elektrikli Araçlar içinde çalışmalarını sürdüren TEMSA firması İsviçre merkezli True Value Capital Partner’s firmasına satıldı.

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TEMSA Ulaşım Araçları Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasının satışı Kamuoyu Aydınlatma Platformuna (KAP) bildirildi.

Hacı Ömer Sabancı Holding tarafından KAP üzerinden yapılan açıklama şu şekilde;

“Şirketimiz portföyünde yer alan 102 milyon 308 bin 216 bin TL nominal değerdeki 10.230.821.634 adet TEMSA ULAŞIM ARAÇLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.’ ne ait hisse senetlerinin tamamı, 182.693.243,46 TL bedelle True Value Capital Partner’s şirketine 30.05.2019 tarihinde satılmış, satış işlemi tamamlanmış, satış bedelinin tamamı tahsil edilmiştir.

TEMSA Elektrikli Minibüs

Yerli Otobüs Üretiminde Öne Çıkan Bir Marka

Sabancı Grubu bünyesinde faaliyet gösteren TEMSA özellikle şehir içi ve şehir dışı yolcu taşımacılığı alanında farklı modelleri ile Türkiye Pazarında ve Global pazarda bilinen bir marka idi.

Ülkemizde birçok şehirlerarası otobüs firması tarafından da tercih edilen TEMSA son dönemde Elektrikli Araçlar üzerine yoğunlaşmış ve Elektrikli Minibüs modelini pazara sürmüştü.

Yoğun ilgi gören aracın farklı marka ve modellerle desteklenmesi ve Yerli Elektrikli Araç sektöründe TEMSA firmasının bir marka halini alması bekleniyordu.

TEMSA İsviçre Merkezli True Value Capital Partner’s Firmasına Satıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir