Pasaport Kayıt İşlemleriTesla Model 3 görücüye çıktı

Tesla Model 3 görücüye çıktı

Tesla Motors’un yeni elektrikli araba modeli Model 3’nin görüntüleri şirketin üst düzey yöneticilerinden Elon Musk’ın Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı.   Elektrikli araçlara olan ilgi giderek artıyor. Petrol türevleriyle çalışan araçlara performans ve menzil olarak her geçen gün daha çok yaklaşan elektrikli araçların en büyük üreticilerinden ve geliştiricilerinden biri olan Tesla Motors herkesin merakla beklediği Model […]


Motors’un yeni elektrikli araba modeli Model 3’nin görüntüleri şirketin üst düzey yöneticilerinden Elon Musk’ın Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı.

 

Elektrikli araçlara olan ilgi giderek artıyor. Petrol türevleriyle çalışan araçlara performans ve menzil olarak her geçen gün daha çok yaklaşan elektrikli araçların en büyük üreticilerinden ve geliştiricilerinden biri olan Motors herkesin merakla beklediği Model 3 otomobilinin üretimine başladığını Elon Musk’ın Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Motors yeni tam elektrikli aracının üretimine başladı. Üretime geçmeden, sadece yapım planları duyurulduğunda 500 bin adet sipariş alan 3 giriş seviyesi otomobili 35 bin dolardan satışla sunulacak. 4 kapılı sedan olarak tasarlanan otomobilden 3 Ağustos’a kadar 100 tane üretilmesi hedefleniyor. Siparişlerin karşılanabilmesi için ilk üretimlerden sonra üretim rakamlarının arttırılması planlanıyor. Eylül’de bin 500 ve Aralık’tan itibaren ayda 20 bin üretim rakamını hedefleyen Motors yeni modeliyle tam elektrikli araçlarda popülariteyi arttırıp yeni bir çağ açmayı hedefliyor.

  Elon Musk'tan bir ilk daha

SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın  kurucu ortaklarından olan Elon Musk geçtiğimiz günlerde yine Twitter hesabı üzerinden başka bir yeniliği paylaşmıştı. Tesla, bir Fransız enerji şirketiyle birlikte Avustralya’da dünyanın en büyük lityum iyon pilini yapacağını yine Elon Musk’ın Twitter hesabı aracılığıyla duyurmuştu.

 

 


Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
elon model 3 musk Tesla

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status