Tesla’nın Otomobillerindeki Otomatik Pilotu İlk Ölümlü Kazaya Karıştı

Son dönemin popüler araç markalarından birisi olan Tesla, araçlarında kullandığı Otomatik Pilot özelliği sayesinde ciddi popülarite ve satış rakamları elde ederken Model S serisi otomobil ilk Ölümlü Kazaya karıştı.

Elektrikli Araçları ile bir anda popülaritesini arttırmayı başaran Tesla son dönemde özellikle Otomatik Pilotunun başarılı araç kullanım örneklerinin de internete yüklenmesi ile ciddi bir popülerlik kazanmıştı.

Ancak sonuç itibari ile Yapay Zeka ile çalışan ve işini sensörler ile gören Tesla S serisi araç Otomatik Pilot üzerinde ilerlerken kaza yaptı.

Kaza sonucunda şoför hayatını kaybetti.

Tesla tarafından doğrulanan kazadan 1 ay kadar önce aynı araç sürücüsü yine Otomatik Pilotta ilerlerken sağına soluna bakmayan bir kamyon sürücüsü tarafından sıkıştırılmış, Otomatik Pilot usta bir manevra ile kazadan kaçmayı başarmıştı.

Son yaşanan olayda ise önünde gitmekte olan tırın dorsesinden yansıyan ışığı Gökyüzü olarak algılayan ve sanki araç yokmuş gibi davranan Tesla S serisi araç tıra arkadan çarparak tırın altına girdi. Sonuçta ise 40 yaşındaki araç sürücüsü Joshua Brown hayatını kaybetti.

 

Tesla’nın Otomobillerindeki Otomatik Pilotu İlk Ölümlü Kazaya Karıştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir