Ticaret Bakanlığı Tarafından Yerli Üretim Logosu Duyuruldu

Yerli Üretime Destek vermek amacı ile geçtiğimiz günlerde alınan Etiketlere Logo Uygulaması kapsamında kullanılacak olan Yerli Üretim Logosu, Ticaret Bakanlığı tarafından duyuruldu.

Türkiye’de Üretilen Ürünlerin son satış noktasında etiketleri üzerine vurulacak olan bu logo ile o ürünün Türkiye’de Üretildiği tüketici tarafından anlaşılabilecek.

Bu sayede Yerli Sermaye Ürünlere olan ilginin artması, Yerli Üretimin teşvik edilmesi ve yabancı üretim olan ürünlerinde Türkiye’de Üretilmesi için firmalara bir anlamda satış üzerinden baskı uygulanması amaçlanıyor.

 

Yerli Üretim Logosu

 

“Yerli Üretim Logomuz Hepimiz Hayırlı Olsun”

Türkiye ekonomisi için önemli bir günün içinde olduklarını ifade eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Türkiye’de ürettiğimiz ürünler için yerli üretim logosu geliştirdik. Böylece vatandaşlarımız, etiketlerden, bu ülkede üreten, yatırım yapan, istihdam sağlayan insanlarımızın ürettikleri ürünlerin ayrımını yapabilecekler. Yerli üretimimize sahip çıkmak, çocuklarımızın zengin geleceğine sahip çıkmak demektir. Vatandaşlarımıza bu ülkede üretilmiş ürünleri gösterecek yerli üretim logomuzun hepimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Yerli Üretim Logosu Tanıtımı

 

Yerli Üretim Logosu Kısa Süre İçerisinde Hayata Geçirilecek

Resmi Gazetede yayınlanan yürürlüğe giren Yerli Üretim Logosu Kullanımı ile alakalı olarak sürecin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesi bekleniyor.

Bu sayede ambalajlı ya da ambalajsız ürün satışı yapan tüm market, mağaza yada farklı yapıların etiketlerine artık Yerli Ürün Logosu eklenmek zorunda.

Ticaret Bakanlığı Tarafından Yerli Üretim Logosu Duyuruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.