Tinder İlk Buluşma İçin Panik Butonu Özelliğini Aktife Aldı

Mobil çöpçatanlık uygulaması olan Tinder ilk buluşmada yaşanacak sıkıntılarda kullanılacak olan Panik Butonu özelliğini devreye alıyor.

Güvenlik çözümleri sunan Noonlight şirketi ile işbirliğine giden Tinder uygulamasının geliştiricisi Match Group 28 Ocak itibari ile ABD’deki Tinder kullanıcılarına Panik Butonu özelliğini aktif edecek.

Tinder kullanıcıları ilk buluşma esnasında yaşayacakları olumsuz bir durum veya tehlike anında uygulama üzerinden Panik Butonuna basarak güvenlik güçlerine konum bilgilerini bildirebilecekler.

 

Tinder Uygulaması
Tinder Uygulaması

 

Sahte Profil Sorununu Ortadan Kaldırmak İçin Gerçek Zamanlı Selfie

Artan kullanıcı sayısı sonrasında başı sahte profillerle dertte olan Tinder uygulaması kullanıcı güvenliğini üst seviyeye çıkartabilmek için anlık olarak kullanıcılarından Gerçek Zamanlı Selfie talep edecek.

Bu sayede sistem tarafından gelen fotoğraf ile sistemdeki fotoğraflar karşılaştırılacak ve olası sahte profillerin de önüne geçilmeye çalışılacak.

Ayrıca Tinder üzerinden birisi ile buluşmaya  gidecek olan kişi buluşma öncesinde buluşacağı kişi ile alakalı verileri ve buluşma noktasını da Tinder uygulaması üzerinden sisteme yükleyebilecek.

 

Tinder Çöpçatanlık Uygulaması
Tinder Çöpçatanlık Uygulaması

 

Tinder Uygulaması nedir? Ne İşe Yarar?

Ülkemizde de oldukça yaygın bir şekilde kullanılan Tinder Uygulaması temel olarak bir sanal çöpçatan olarak iş görüyor.

Erkek ve Kadın kullanıcılar uygulama üzerinden belirli bir mesafe ve yaş aralığı seçerek ilgili özellikleri sağlayan kişilerin sisteme ekledikleri Foto – Video ve Bilgileri görebiliyorlar.

Bu bilgiler üzerinden sisteme Evet ya da Hayır şeklinde kullanıcıyı beğendiklerini veya beğenmediklerini işaretliyorlar.

Akabinde ise eğer her iki kişide birbirini Evet olarak işaretledi ise sistem otomatik olarak ilgili kişileri eşleştiriyor ve mesajlaşmaları için bir ortam hazırlıyor.

Tabi ki sistemde günlük belirli bir kullanıcıya Evet – Hayır deme seçeneğiniz mevcut. Ücretli üyelikler alarak hem bu sayıyı yükseltebiliyor hem de sizi beğenen ancak sizin beğenmediğiniz kişileri de görebilmenize imkan sunuluyor.

Son yıllarda hem dünya hem de Türkiye’de oldukça popüler olan uygulamanın milyonlarca üyesi var ve her gün uygulama üzerinden binlerce kişi tanışıp yüzyüze görüşmeler planlıyorlar.

Tinder İlk Buluşma İçin Panik Butonu Özelliğini Aktife Aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir