Tinder Uygulamasında Eşleşme Algoritması Değiştirildi

Popüler çöpçatan ve arkadaşlık uygulaması Tinder yapılan son güncelleme ile eşleşme algoritmasını değiştirdi ve aktifliği ön plana alan bir algoritmaya geçiş yaptı.

Elo adı verilen eski algoritma sisteminde arzulama puanı olarak da adlandırabileceğimiz bir algoritma kullanılan uygulamada kullanıcılara eşleştirme puanı verilmekte idi.

Uygulanan bu algoritma ile eşleştirme puanı yüksek bir kullanıcıya denk gelmeniz durumunda sizin de eşleştirme puanınız yükselmekte ve kullanıcılar tarafından çekici bulunan profiller ve aktif kullanıcılar ile eşleşme ihtimaliniz yükselmekte idi.

 

Tinder Uygulaması

 

Uygulamada Aktif Olan Hesaplar Birbiri İle Eşleşecek

Yapılan güncelleme sonrasında Tinder Uygulamasını ne kadar fazla kullanıyorsanız Aktif hesaplarla eşleşme ihtimaliniz de o kadar yüksek olacak.

Yeni algoritma aynı zamanda o anda aktif olan hesapları ön sıralara alarak aynı zaman diliminde aktif olan hesapların daha hızlı bir şekilde eşleşmesine imkan sağlayacak.

Bu durum Tinder Uygulamasının kullanım sürelerini de arttırarak üyelerin sistemde daha fazla aktif kalmalarına da sebep olacak gibi görünüyor.

Tinder Uygulamasında Eşleşme Algoritması Değiştirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir