Tizen İşletim Sistemi İçin Geri Sayım Başladı

Samsung ve Intel ile gelişme süreci devam eden ve son dönemde ortaya atılan iddialar ile yılan hikâyesine dönüşen Tizen İşletim Sistemi için geri sayım başlamış durumda.

Kore merkezli bazı kaynaklara göre Samsung firması Tizen OS kullanan ilk modelini 2013 Ekim ayı içerisinde pazara sürecek ve belli Mobil Pazarlarda satışına başlayacak.

Stratejik olarak ilk denemelerin yapılmasının planlandığı pazarlar arasında ise Japonya, Fransa, ABD, Çin ve Rusya bulunuyor.

İlk 5 ülkede satışa sunulacak olan ilk Tizen İşletim Sistemli modelin ilk testleri de bu ülkelerde yapılacak ve kullanıcı yorumlarına göre hem cihaza hem de işletim sistemine şekil verilmeye başlanacak.

Tizen OS İşletim Sistemli Üst Düzey İlk Cihaz İçin Geri Sayım Başladı
Tizen OS İşletim Sistemli Üst Düzey İlk Cihaz İçin Geri Sayım Başladı

Henüz resmi olarak gelen bir açıklama yok. Yani Ekim 2013 tarihi gibi satışa çıkacağı 5 Pazar hakkında da resmi bir bilgi mevcut değil. Ancak haberin kaynağı sanayi alanında Samsung ile çalışan firmalar olunca doğru olma ihtimali de yükselmiş oluyor.

Bakalım Intel ve Samsung ile yavaş yavaş büyümeye başlayan bu oluşum nasıl bir düzende, zamanda ve coşku ile pazara çıkacak. Android İşletim Sistemi ile firmaların yakaladığı büyük başarıyı ileri taşımayı başarabilecek mi?

 

 

Tizen İşletim Sistemi İçin Geri Sayım Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Telefona bir oyun yükledim ismi looney tunes .Oynarken sürekli duruyor ne yapmalıyım ?

    Cevapla
  2. 4 Aralık 2013, 13:39

    Ekim ayında tanıtılması beklenen Samsung’un Tizen işletim sistemli akıllı telefonu, Galaxy S4 seviyesinde bir performansa sahip olacak.

    Cevapla