TİZEN İşletim Sisteminde Sona Yaklaşıldı

Tizen OS ismi ile birkaç yıldır Samsung tarafından durmadan gündemde tutulan Yeni İşletim Sistemi için geri sayım bu sefer başladı.

Uzunca bir süredir çıkıp çıkmayacağı tartışma konusu olan Tizen OS İşletim Sistemi Samsung ve Intel tarafından ortaklaşa sürdürülen bir proje olarak hayatımıza giriş yapmıştı.

Samsung Galaxy S4 modelinin Tizen OS ile çıkması gündeme gelmiş sonrasında da Tizen komple rafa kaldırıldı diye haberler basına yansıtılmıştı.

Son gelen haberde ise Tizen OS’un pazara yakında sürüleceği belirtilmiş durumda.

2014 Samsung Unpacked Etkinliği ile tanıtılması beklenilen Tizen İşletim Sisteminin 2014 yılı bitmeden 2-3 farklı modelle beraber pazara çıkması bekleniyor.

Tizen OS İşletim Sİstemi
Tizen OS İşletim Sİstemi

 

İlk olarak Rusya ve Hindistan’da satışa sunulacağı tahmin edilen Tizen OS’lu telefonların 2015 senesinde ise gelen geri bildirimlere göre Global Pazarda satışına başlanacak.

Eğer Samsung cephesinden bir değişim olmazsa HTML 5 altyapısı ile üretilen Tizen İşletim Sistemi, Google Play Store’da yer alan uygulamaları da çalıştırıyor olacak. Bu sayede de aslında Samsung Uygulama noktasında hiç sorun yaşamamış olacak.

TİZEN İşletim Sisteminde Sona Yaklaşıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir