Tizen İşletim Sistemli Samsung TV’ler Yolda

Samsung üzerindeki çalışmalarda sona geldiği Tizen İşletim Sistemini Akıllı Cihazların yanında TV Serilerinde de kullanmaya başlayacak.

Akıllı Telefonlar, Akıllı Saatler ve yakında pazara süreceği Akıllı Gözlük modelinde kullanacağı Tizen İşletim Sistemine daha fazla yatırım yapma kararı alan Samsung firması bu noktada da artık TV Modellerinde de Tizen OS kullanacak.

 

LG 2014 Serilerinde WebOS Kullanmaya Başlamıştı

Samsung firmasının TV serisindeki en büyük rakibi LG firması geçtiğimiz senelerde HP firmasından aldığı, bir dönemlerin Akıllı Telefon serisi olan Palm’de kullanılan WebOS İşletim Sistemini kendi modellerine entegre etmeye başladı.

2014 yılında pazara sürülen Yeni Ürünlerde kullanılan WebOS İşletim Sistemi birçok anlamda artık LG Led TV ve LCD TV modellerinin bilgisayar performansı vermesini sağlamış durumda.

Tizen İşletim Sistemli Samsung TV’ler Yolda
Tizen İşletim Sistemli Samsung TV’ler Yolda

Samsung’da Tizen İle Akıllı TV Modelleri Üretecek

LG firmasının başarılı bir adım atması sonrasında Samsung firması da kendi üretimi olan Tizen OS İşletim Sistemini TV serisinde de kullanma kararı aldı.

Tizen OS kurulu olarak gelecek olan modellerde El Hareketlerine ve Sese duyarlılık, Mobil ve Giyilebilir Ürünler ile tam performanslı kablosuz bağlantı, İnternet bağlantısında daha hızlı ve sorunsuz veri aktarımı gibi birçok avantajı ön plana çıkarılmış olacak.

 

Samsung 2015 TV Modellerinde Tizen OS Görebiliriz

2014 yılını es geçen ve yeni modelleri pazara gönderen Samsung firması 2015 senesinde pazara süreceği tüm serilerde Tizen OS İşletim Sistemini kullanarak pazardaki rekabete ortak olabilir gibi görünüyor.

Yakın dönemde satışa çıkacak Samsung Z modelini de düşündüğümüz zaman 2015 senesinin Samsung Tizen OS İşletim Sistemi senesi olacağı net bir şekilde görülüyor.

 

Tizen İşletim Sistemli Samsung TV’ler Yolda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir