Tizen OS Android Uygulamalarını ve Oyunlarını Destekliyor

Tizen OS İşletim Sİstemi
Tizen OS İşletim Sİstemi

Samsung ve Intel işbirliği ile çalışmalara devam edilen Tizen OS Mobil İşletim Sistemi artık Android Uygulamaları ve Android Oyunları destekleyecek bir hale sahip.

İlk olarak Nokia ve Intel işbirliği ile başlayan ve MeeGo ismi verilen Mobil İşletim Sistemi çalışmaları Nokia firmasının bir anda farklı bir noktaya kayması ile Intel firmasına kalmış, Intel’de Samsung firması ile çalışmalara devam ederek Tizen OS İşletim Sistemi adı altında çalışmaya başlamışlardı.

Tizen OS İşletim Sİstemi
Tizen OS İşletim Sİstemi

Büyük bir titizlik ve hızlı bir çalışma ile geliştirilmeye devam edilen Tizen OS İşletim Sistemi artık Android Destekli hale de gelmiş durumda. İşletim Sistemini kullananlar Tizen OS için hazırlanan uygulamaların yanında Android için hazırlanan uygulamaları da kurup kullanabilecekler.

Sanallaştırma adı verilen bir sistemle yapılacak olan bu çalışma bir anlamda Tizen OS pazara çıkarsa eğer firma için büyük bir avantaj olarak ortaya konulabilir.

Samsung ve Intel tarafından geliştirilmesine devam edilen Tizen OS için ne yazık ki net bir tarih yok. Ya da bu işletim sistemini kullanan cihazların pazara çıkacağına dair bir bilgi bile ne yazık ki yok. Bekleyecek ve göreceğiz.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. 10 sene önce

    Mobil iletişimde artık firmalar birbirleriyle çeşitli anlaşmalar sonucunda büyük yatırımlar yapıyorlar. Buda demek oluyor ki iphone firmasına karşı daha fazla sektörde dayanabilmek adına daha fazla çalışıyorlar. Meggo isimli mobil işletim sistemini ve tizen OS’yi çok merak ediyorum. Hayırlısı bakalım ilerleyen günlerde neler meydana gelecek . Nasıl bir şey ortaya çıkacak.

  2. 10 sene önce

    Apple artık Anroid’in yanında çok sönük kalmaya başladı. Android geliştirdiği yeni uygulamalarla harika ilerliyor.

  3. 10 sene önce

    pek fazla mobil cihazlar ve işletim sistemleri ile alakalı değilim fakat android, an itibarı ile iphone işletim sistemini batırdı diyebilirim. bu çok bariz.

  4. androidin bu kadar gelişmesi çok güzel birşey. apple hiç birşey artık