Tizen OS büyük rekorlar kırmaya başladı!

Tizen OS büyük rekorlar kırmaya başladı!

firmasının büyük uğraşlar ve hedeflerle ortaya çıkardığı , üzerine yapılan araştırmalar ve keşifler sonrasında dünyanın en çok hata barındıran işletim sistemi unvanına sahip olarak bir rekor kırabilir!

 

firmasının çok uzun süredir üzerinde emekler harcayıp geliştirmeye devam ettiği, cep telefonundan tutun televizyona kadar çok geniş bir ürün yelpazesi içeren işletim sistemi , yapılan son araştırmaların sonuçlarına göre büyük bir hayal kırıklığı olma noktasında. İçerdiği hatalar ile rekorlar kırıyor!

Son zamanlarda kullanılan Andrey Karpov isimli bir yazılımcının kendi ekibiyle birlikte hazırladığı, sistemlerdeki yazılımsal hataları tespit eden algoritmanın üzerinde denenmesi sonucunda çok fazla sayıda hatanın tespit edildiği raporlarda görüldü. 72.5 milyon kadar satır kod içeren bir işletim sistemi olan , C ve C++ programlama dilleriyle yazılmış. işletim sisteminin kaynak kodlarının sadece %3.3’lük bir kısmı incelendikten sonra bile 1000’e yakın hatanın tespit edilmesinin ardından yayınlanan raporlar şok etkisi yarattı.

Yapılan sürecin tamamlanmasının ardından 27.000 kadar hatanın tespit edileceği düşünülüyor. Ekibin başında bulunan Andrey Karpov’un yorumlarına göre firmasının üzerinde çalıştığı Tizen’in çok acemi bir şekilde kodlandığı düşünülüyor. Bu açıklamaların ardından dünyanın bir çok yerinden Tizen kodları için görülen en kötü kodlar olduğu ve 40’ı aşkın sıfır gün hatası içerdiği ile ilgili yorumlar geldi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status