Tizen OS İşletim Sistemli İlk Model Samsung GT-I9500 Olabilir

2013 yılına biraz daha ağırlığını hissederek giriş yapmak isteyen ve Android İşletim Sistemi ile arasındaki bağı kendi çalışmaları ile azaltmak isteyen Samsung firması Intel ile işbirliği içerisinde yürüttüğü Tizen OS İşletim Sisteminde sona geldi.

2013 senesinde pazara sunacağı modellerden birisi olan Samsung GT-I9500 seri numarasına sahip üründe Tizen OS İşletim Sistemini kullanmaya hazırlanan Samsung firması bir anlamda pazardaki rekabete yeni bir boyut daha katmış olacak.

Henüz resmi bir açıklama yapılmış durumda değil. Ancak şuan pazarda dolaşan bilgilere göre Samsung firmasının GT-I9500 modelini ya Galaxy S4 olarak pazara lanse edeceği ya da İlk Tizen OS İşletim Sistemine sahip ürün olarak kullanıcıların beğenisine sunacağı tahmin ediliyor.

Cihazın pazara 2 farklı sürüm ile çıkması da beklentiler arasında GT-I9500 sürümü 3G destekli olarak pazara sunulurken aynı tasarım ve donanımda GT-I9505 modeli de 4G – LTE destekli olarak pazara sunulacak. Bu noktada da ülkelere kullandıkları sisteme göre ürün gönderimi yapılabilecek.

Tizen OS İşletim Sistemli İlk Model Samsung GT-I9500 Olabilir
Tizen OS İşletim Sistemli İlk Model Samsung GT-I9500 Olabilir

Daha önce Samsung Galaxy S modelinde GT-I9000, Samsung Galaxy S3 modelinde GT-I9100, Samsung Galaxy S3 modelin de ise GT-I9300 kodunu kullanan firmanın Samsung Galaxy S4 modelinde de GT-I9500 seri numarasını kullanması pek de şaşırtıcı olmayacaktır.

Şu aşamada pazarda çok fazla bir bilgi dolaşımı mevcut. Kimilerine göre Tizen OS İşletim Sistemli ilk cihaz Samsung Galaxy S4 modeli olacak. Kimilerine göre ise Galaxy S4 modeli Android 4.2 İşletim Sistemi ile gelecek. Tizen OS İşletim Sistemi için ise başka bir benzer model üretilecek.

Bakalım 2013 senesine giriş yaptıktan sonra Samsung firması bu konuda nasıl bir satış ve pazarlama stratejisi izleyecek.

Ama tahminime göre firmanın gelecek S serisi yani Galaxy S4 serisinde Tizen OS İşletim Sistemini kullanması pazarda işletim sisteminin hızlı bir büyüme içerisine girmesine sebep olabilir. Bu noktada da Intel & Samsung işbirliği ile geliştirilmekte olan İşletim Sisteminin ne durum da olduğu önemli bir soru işareti haline gelecektir.

Tizen OS İşletim Sistemli İlk Model Samsung GT-I9500 Olabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir