Tizen OS İşletim Sistemli İlk Model Samsung Z

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Samsung Tizen OS İşletim Sistemine sahip ilk Akıllı Telefon modeli olan Samsung Z serisiyle alakalı ilk bilgiler sızdırılmaya başlandı.

Tizen İşletim Sistemi ile TV Pazarına da girmeyi planlayan Samsung firması Akıllı Saat ve Akıllı Gözlük üzerindeki çalışmalarından sonra Tizen İşletim Sistemi kullanan akıllı telefon serisiyle alakalıda ilk bilgileri bazına sızdırdı.

 

Tizen OS’lu Serinin Adı Samsung Z Olacak

Android İşletim Sistemine sahip serilerinde Galaxy ismini kullanan Samsung firmasının, Tizen OS İşletim Sistemine sahip seride bir ön ek kullanmaması bekleniyor.

Kendi üretimi olduğu için Samsung tarafında daha fazla öz evlat muamelesi gösterilecek olan Tizen serisinde herhangi bir ön ek olmayacak.

Tizen OS İşletim Sistemli İlk Model Samsung Z
Tizen OS İşletim Sistemli İlk Model Samsung Z

4.9 İnçlik Samsung Z Serisi

Henüz resmi bilgiler gelmemiş olsa da Samsung Tizen OS İşletim Sistemine sahip ilk modelin 4.9 inçlik 720p HD Çözünürlükte bir Süper AMOLED ekrana sahip model olması bekleniyor.

SnapDragon 800 serisi bir işlemci ile pazara çıkması beklenilen modelde 2.3 Ghzlik Dört Çekirdekli işlemci kullanılacak.

Parmak İzi Sensörü ve Ultra Güç Tasarrufu moduna da sahip olacak olan Samsung Z serisinde 8 MP Arka Kemara, 2.1 MP Ön Kamera kullanılmış durumda.

Grafik noktasında 3D Desteğinin olması beklenilen ve özellikle Tizen OS İşletim Sistemine sahip Akıllı Saat, Akıllı Gözlük ve son olarak Akıllı TV modelleri ile de tam uyumlu çalışacak.

 

Samsung Cephesinde Android OUT, Tizen İN

Samsung cephesinde kendi üretimleri olan Tizen OS yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Geri atmalar, ertelemeler vs. derken uzunca süredir beklemede olan Tizen OS artık biraz daha ön planda.

Bu kapsamda da kısa vadede olmasa da uzun vadede Tizen OS Sisteminin doğru çalışması durumunda Samsung firması Android İşletim Sisteminden daha fazla ürünü Tizen İşletim Sistemi için üretmeye başlayacaktır.

 

Samsung Z Ne Zaman Açıklanacak?

Samsung Z adı verilen Tizen OS İşletim Sistemli serinin Tizen Geliştirici Konferansı adı verilen konferansta resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Ancak Samsung Z serisinin pazara çıkışı noktasında 2014’ün sonları konuşuluyor diye biliriz.

 

 

Tizen OS İşletim Sistemli İlk Model Samsung Z

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir