TOR kendisi için para ödülü koydu!

Son zamanlarda oldukça sık karşılaştığımız bir durum olan siber saldırılara karşı kendini savunmak isteyen TOR, hackerlar için ödül programları ortaya koydu. Bakalım TOR’da açık bulanlar ne kadar para kazanıyor?

 

Tor, içerdiği özellikler ve eklentilerle birlikte tamamen anonim olmak isteyen kullanıcılar için baş tercih olmaya devam ediyor. Diğer standart olan VPN servislerinin yanı sıra çok daha karmaşık algoritmalar kullanan Tor, bu sayede VPN hizmetlerini çok daha güvenli ve hızlı bir hale getiriyor. Bunun yanı sıra  DeepWeb’e de giriş yapılabilmesine olanak sağlayan Tor, güvenlik konusunda bütün kartların kendi elinde olmasını istiyor. Son günlerde sürekli haberlerde gördüğümüz gibi dünya genelinde gittikçe artan siber saldırılar ve tehditler mevcut. Bu yüzden Tor, bir ödül yarışması başlattığını duyurdu.

Açıklanan bu yarışmaya göre Tor firması, bulunan en düşük güvenlik açığı için 100 dolar bir ücret ödeyecek, açığın kritiklik seviyesine göre giderek artacak olan bu ödül maksimum olarak 4 bin dolar civarında olacağını tahmin ediliyor. Güvenlik konusundaki eksiklerini tamamen kapatarak çok daha güvenli bir platform haline gelmeyi amaçlayan Tor, bu yarışmaya katılımların çok büyük olacağından emin. Para ödüllerinin yanında hackerlara tshirt ve benzeri sürpriz hediyeleri sağlayacağını kendi internet sitesinde açıklayan şirket, güvenlik açıklarının tamamen kapatılmasıyla daha da güvenli bir yer haline gelmeyi hedefliyor.

TOR kendisi için para ödülü koydu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum

  1. 3 sene önce

    sabah kalktigimda telefonum surekli acilip kapaniyodu.ve hala oyle oluyo bu gatanti kapsamina girer mi

    • Önce verileri yedekleyip, google hesaplarını kaldırıp cihaza bir hard reset atın. Düzelme olmazsa servise ondan sonra gönderin. Garantisi mevcut ise yapacaklardır ücretsiz olarak.