Toshiba Encore 8 Tablet PC Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Windows 8.1 İşletim Sistemi ile karşımıza çıkan Toshiba Encore Tablet PC Modeli oldukça başarılı Donanımsal Özellikleri ve Kullanıcılardan gelen Olumlu Yorumları ile bugün bizlerin konuğu.

Cihazımız 8 inçlik AutoBrite™ HFFS teknolojisine sahip 1280*800 piksellik HD Ekranı ile kullanıcı karşısına çıkıyor. Bu tarz Tablet PC modellerinde alışkın olduğumuz Android İşletim Sistemini kullanmayan üründe Windows 8.1 İşletim Sistemi kullanılmış durumda.

Intel Bay Trail – T serisi bir Dört Çekirdekli bir işlemci ile gelen cihazda 2 GB Ram ve 32 GB eMMC serisi bir dahili depolama alanı kullanılmış durumda. Artı olarak Micro SD Kart desteği ile 64 GB’a kadar depolama eklemesi yapabiliyorsunuz.

Windows İşletim Sistemi ile gelmesinden dolayı cihazımızda İnternet Explorer 11 internet tarayıcısı yerleşik olarak geliyor. Ama dileyen kullanıcılar ek Tarayıcılardan birisini de indirip hemen kullanmaya başlayabiliyor.

Toshiba Encore Ekran
Toshiba Encore Ekran

Windows Market üzerinden Uygulama ve Eklenti indirebileceğiniz cihazda Oyun Deneyimi olarak oldukça başarılı bir performans aldığınızı söyleyebiliriz. Android İşletim Sisteminden daha stabil bir halde gelen Windows bu noktada da oyunlarda sıkıntı ve donma yaşatmıyor.

Dolby® Digital Plus ses çıkışı ile gelen modelin Ses Deneyimi mobil cihazlara göre oldukça başarılı. Zaten Toshiba markasını arkasına aldığı andan itibaren Samsung – Asus – Lenovo –  HP gibi markalarla ciddi bir yarışın içerisine girişmesi gerektiğini anlamış oluyoruz. Bu sebeple de asla bir Çin Malı Tablet statüsünde bu cihazı ele alamayız.

Toshiba Encore Skype
Toshiba Encore Skype

XBOX Oyun Konsolları ile de uyumlu olan Toshiba Encore modelini dilerseniz Uzaktan Kumanda olarak kullanabilir dilerseniz de ikinci bir ekran statüsüne alarak oyun sistemini farklı bir şekilde deneyimleyebilirsiniz.

8 MP’lik bir arka kamera ile gelen model de Selfie çekimleri için de 2 MP kalitesinde oldukça başarılı bir kamera konulmuş cihaza. Bu noktada da başarılı fotoğraflar yakalamanız mümkün bu model ile. Ayrıca iki kamera ile 1080p Video Çekimi gerçekleştirmeniz mümkün.

Microsoft Office Home & Student 2013 paketi  (Ön Yüklemesi Yapılmış – Kullanıma Hazır) ile gelen cihazda her zamanki gibi Office Dosyalarınızı açabilir, düzenleyebilir veya yeni dosyalar oluşturabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde de rahatlıkla Öğrenci ve Çalışanların alınacaklar listesine girecek bir cihaz.

Kablosuz Klavye ve Mouse desteği de sağlayan modele ek bir klavye ve fare bağlantısı gerçekleştirerek yazımları dada hızlı ve performanslı hale getirebilirsiniz.

Toshiba Encore Office
Toshiba Encore Office

14 Saate kadar bir Batarya Ömrü sunan cihazın tam olarak batarya dayanım süresi konusunda net bir bilgi veremiyoruz. Ancak günlük ortalama olarak 7 saate kadar bir kullanım süresi vereceğini düşünüyoruz.

1adet Micro-USB 2.0 ve 1 adet Micro-HDMI çıkışlarını fiziksel olarak üzerinde bulunduran cihazla dilerseniz OTG Kablo aracılığı ile USB Bağlantısı da yapabiliyorsunuz. Bluetooth 4.0 sürümüne sahip olan Toshiba ENCORE modelinde Dual-Band 802.11 a/b/g/n Wi-Fi desteğinin de olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Toshiba Encore
Toshiba Encore

 

Son olarak cihazın Türkiye Satış Fiyatına bakarsak ortalama olarak 1000 TL seviyesinden pazara giriş yaptığını görebiliriz. Yakın dönemde fiyatında bir indirim yapılması ise muhtemel. O sebeple de Toshina Encore modeli Fiyat olarak da alınabilir modeller arasında yer alacaktır.

Toshiba Encore 8 Tablet PC Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir