Toshiba Firması PC Sektöründen Çekiliyor

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Sektörün önemli oyuncularından birisi olan Toshiba, PC ve Notebook alanındaki üretimini devretme kararı aldı.

Ülkemizde de belli bir Fan Kitlesi olan Toshiba firmasının uzunca süredir Bilgisayar alanındaki üretimlerinden kazanç sağlayamadığı bilinen bir durumdu.

Wall Street Journal tarafından yayınlanan habere göre Toshiba firması artık Bilgisayar sektörünün büyüyemeyeceğine ve kendisine ek bir maliyet getireceğine karar vererek bu birimi devretme kararı almış durumda.

[stextbox id=”info”]Nokia Akıllı Saat İçin Düğmeye Bastı[/stextbox]

 

Tohiba Notebook
Tohiba Notebook

 

Bazı Alıcılar İle Görüşmeler Devam Ediyor

Markanın alıcılar ile Bilgisayar Birimini devretme konusunda görüşmelere başladığı ancak hangi firmaların Toshiba ile irtibatta olduğunun bilinmediğini de belirtmekte fayda var.

Firma eğer bu birimi satarsa alacak olan yeni Firmanın ise hangi isimle yola devam edeceği konusu da şu aşamada belirsizliğini koruyor.

Ancak alıcılardan birisinin uzunca süredir ülkemizde pek pazarda görünmeyen Fujitsu Firması olduğu gelen haberler arasında.

[stextbox id=”info”]3. Köprüde, 350 Metre Yükseklikte Selfie Çılgınlığı[/stextbox]

 

Toshiba Firması PC Sektöründen Çekiliyor
Toshiba Firması PC Sektöründen Çekiliyor

 

Sensör Birimini Sony’e Satmıştı

Toshiba firması kısa bir süre önce kar etmediği için Sensör Üretim Birimini elden çıkarmış ve 155 Milyon Dolar karşılığında bu birimi Sony firması satın almıştı.

Özellikle Profesyonel Fotoğraf Makinaları ve Akıllı Telefonlar için Sensörler üreten Sony firmasının bu adımı ile pazardaki önemli rakiplerinden birisini daha bünyesine katmış olduğunu belirtmekte fayda var.

[stextbox id=”info”]Powerbank – Taşınabilir Şarj Cihazı Alma Rehberi[/stextbox]

 

Toshiba Kapanıyor
Toshiba Kapanıyor

 

Zarar Eden Birimler Satılacak

Toshiba CEO’su Masashi Muromachi Ekim ayında bir gazeteye verdiği demeçte özellikle Kar Elde Edemeyen birimlerin kapanacağı, Toshiba’nın biraz daha az birim ile Daha Karlı bir şekilde yoluna devam edeceğini açıklamıştı.

Notebook Pazarındaki Pazar payını %2.3 seviyesine düşüren ve pazardaki kan kaybını devam ettiren Toshiba firmasının bu sebeple Bilgisayar Birimini Satışa Sunması pek de sürpriz bir karar olmadı diyebiliriz.

[stextbox id=”info”]Tek Hamlede Katlanan, Şehrin Asi Bisikleti “ Gi FlyBike ”[/stextbox]

 

Toshiba Firması PC Sektöründen Çekiliyor
Toshiba Firması PC Sektöründen Çekiliyor

 

Bilgisayar Pazarı Daralmaya Devam Ediyor

Akıllı Telefonların ve Tablet PC modellerinin pazara çıkması ile daralmaya başlayan Notebook – Netbook sektörü son dönemde iyice zorlanmaya başladı diyebiliriz.

2in1 adını verdiğimiz Tablet PC’ye dönüşen taşınabilir ürünlerinde pazarda yerini alması ile çok ekstra cihaz ihtiyacı olmayan kullanıcıların Tablet PC sektörüne kaydıklarını görebiliyoruz.

Bu sebeple de Bilgisayar Üreticileri sektördeki kayıplarını telafi edebilmek adına Akıllı Telefon Pazarına geçiş yapmaya başladılar bile.

Lenovo firmasının, Casper firmasının, Asus firmasının, Acer firmasının bu alanda yaptığı yatırımlar ve Mobil Pazardaki atılımları ortada.

[stextbox id=”info”]1600 Watt Üzeri Elektrik Süpürgeleri Ülkemizde Yasaklandı[/stextbox]

Toshiba Firması PC Sektöründen Çekiliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir