Toshiba TV Bölümünü Hisense Firmasına Sattı

Geçtiğimiz aylarda Vestel firması tarafından da teklif verilen Toshiba TV Birimi yapılan açıklamaya göre Hisense firmasına satıldı.

Vestel tarafından KAP’a yapılan Özel Durum Açıklamasında Toshiba TV biriminin Hisense firması tarafından alındığı belirtildi.

Uzunca süredir birçok alanda faaliyette olan markalarını satışa çıkmaya başlayan Toshiba firması özellikle Nükleer Enerji sektöründe yaşadığı kayıpları kapatmaya çalışıyor.

 

Hisense

113 Milyon Dolara Satışı Gerçekleşti

Hisense firması her ne kadar ülkemizde çok bilinen bir firma olmasa da özellikle Uzakdoğu Ülkelerinde ciddi anlamda bilinen ve tercih edilen bir firma.

Yapılan açıklamalara göre Hisense firması Toshiba TV Birimi için firmaya 113 Milyon Dolar gibi bir ödeme yapmış durumda.

Uzakdoğu’da farklı firmalar tarafından son dönemde TV Birimlerinin satışı sıkça görülmeye başlanmış durumda.

Özellikle yine Uzakdoğu Pazarında ciddi bir kullanıcı kitlesi olan ülkemizde de bir dönem satışta olan Sharp firması geçtiğimiz yıl 3.5 Milyar Dolar gibi bir rakama Tayvan merkezli Foxconn firmasına satılmıştı.

 

Toshiba TV Birimi

 

Süreç Nasıl İşleyecek Zamanla Belli Olacak

Bilindiği üzere Toshiba firmasının Avrupa Satış Ortağı geçtiğimiz senelerde yapılan anlaşma ile Vestel olmuştu.

Bu kapsamda da Vestel firması Toshiba markalı ürünlerin Türkiye ve Avrupa satışlarını yöneten bir yapıda idi.

Şimdi firmayı satın alan Hisense firması üretim aşamasında Toshiba markasını koruyarak yine Asya ve Avrupa’da satışlara devam mı edecek yoksa fabrikayı Hisense markasını üreten bir yapıya mı kavuşturacak bunu zaman gösterecek.

Toshiba TV Bölümünü Hisense Firmasına Sattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir