Trabzonspor ve Galatasaray’dan 3 Temmuz Şike Süreci İle Alakalı Paylaşımlar Geldi

Trabzonspor ve Galatasaray’dan 3 Temmuz Şike Süreci İle Alakalı Paylaşımlar Geldi

3 Temmuz olayları ülkemizdeki Futbol tarihine geçen, takımlar ve hukuk arasında yaşanan gelgitler ile bir anlamda Süper Lige damgasını vuran bir süreçtir. Bu süreç özellikle Trabzonspor ve Trabzonspor Taraftarı tarafından asla unutulacak gibi görünmüyor. Galatasaray Spor Kulübü ise bu fırsattan istifade ezeli rakibi Fenerbahçe’ye taş atmaktan da eksik kalmıyor. Bugün Trabzonspor tarafından 3 Temmuz’un yıl […]


3 Temmuz olayları ülkemizdeki Futbol tarihine geçen, takımlar ve hukuk arasında yaşanan gelgitler ile bir anlamda Süper Lige damgasını vuran bir süreçtir.

Bu süreç özellikle Trabzonspor ve Trabzonspor Taraftarı tarafından asla unutulacak gibi görünmüyor. Galatasaray Spor Kulübü ise bu fırsattan istifade ezeli rakibi Fenerbahçe’ye taş atmaktan da eksik kalmıyor.

Bugün Trabzonspor tarafından 3 Temmuz’un yıl dönümü olması sebebiyle oldukça geniş bir açıklama yapılırken Galatasaray’da Twitter üzerinden siyah bir resim paylaştı.

 

Trabzonspor Tarafından Paylaşılan Açıklama Metni

Bordo mavili kulübün resmi sitesinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“3 Temmuz; Türk futbolunun birikmiş kirliliğinin patlamasıdır. Güzel oyunu, kötü adamların getirdiği son noktadır.

Aslında futbolun kirlerinden arınıp daha sağlam adımlarla geleceğe yürümesi için fırsat olacak bir olayın ne yazık ki üstü örtülmüştür. Dünden bugüne, tepeden tırnağa kaybeden, takım ayırmaksızın Türk futbolu olmuştur.

Oysaki futbolumuz, ‘tarla’ niyetine sürülen yeşil sahalardan, çift dikiş atılan formalardan, temellerimize eksik malzeme koyan inşaat işçilerinden, beyaz taktik tahtalarına yazılan kara tiyatrolardan, ‘sakat’ oyuncu raporlarını verenlerden, takımına güvenmeyip rakip takımdaki futbolcuyu ayartanlardan temizlenseydi ‘marka değeri’ denilerek içi boşaltılan oyunumuz bambaşka bir noktada olacaktı.

Evet bugün daha kötü bir yerdeyiz. Hepimiz biliyoruz ki halının altına süpürülen kirler, sümen altı edilen sorunlar çözülmediği, futbola ahlak ve adalet gelmediği sürece daha da kötüye sürükleneceğiz.

En yakın örnek, Milli Takımın Avrupa’daki başarısızlığıdır. Sonucu en acı haliyle hem içeride hem de dışarıda gördük, göreceğiz! 3 Temmuz’la ortaya çıkan hastalık tedavi edilmeyince futbolumuzun her tarafına yayılmış, kansere dönüşmüştür. Böylece rekabet ve kalite ortadan kalkmış, futbola olan güven azalmıştır.

Son olarak diyoruz ki! Trabzonspor camiası temiz futbol ve güzel oyun için mücadelesini hukuki ve meşru zeminde sonuna kadar arayacaktır. Bu yüzden, bu oyunu gerçekten sevenleri bir kere daha düşünmeye davet ediyoruz.

Kuzey unutmadı, unutmayacak. Hep hatırlayacak, hatırlatacak! Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Galatasaray Tarafından Paylaşılan Görsel

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status