TRT Android Uygulaması Kullanıma Sunuldu

TRT tarafından Nexum isimli bir geliştiriciye hazırlatılan yeni TRT Android Uygulaması Google Play Market üzerinden kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

İçerisinde TRT bünyesinde faaliyet gösteren TV ve Radyo kanallarının anlık takip edilmesini sağlayan modül dışında Yayın Akışını ve Gelecek Programlar hakkındaki bilgileri de TRT Uygulaması sayesinde öğrenebiliyorsunuz.

TRT Android Uygulaması
TRT Android Uygulaması

1.7 MB boyutunda olan ve Android 2.1 sürümü de dahil olmak üzere üst sürümleri destekleyen TRT Android Uygulaması kullanımı sırasında hızlı bir internet bağlantısına ihtiyaç duyabiliyor. Özellikle kanalları izlemek istemeniz durumunda bağlantı hızınız biraz önem kazanıyor.

Uygulama içerisinde TRT 1, TRT Haber, TRT 3, TRT Spor, TRT HD, TRT Müzik, TRT Okul, TRT Çocuk, TRT Türk, TRT Belgesel, TRT Avaz, TRT Arapça, TRT 6 ve TRT Anadolu gibi TV Kanalları ile Radyo 1, TRT FM, TRT Haber, Radyo 3, Radyo 4, TRT Türkü, TRT Nağme, TSR, Avrupa FM, Radyo 6, Vot Broadcast ve Vot News, TRT Lounge, TRT Klasik, TRT Jazz Radyo Kanalları bulunuyor.

TRT Android Uygulaması İndirme
TRT Android Uygulaması İndirme

Ayrıca Dinle İzle bölümü ile daha önce yayınlanmış ve TRT Arşivinde yer alan programları da yeniden izlemeniz mümkün. Ama dediğimiz gibi 3G üzerinden değil de Wi-Fi üzerinden bağlanmanız gerekiyor bu işlemler için. Özellikle TV İzlemek için hızlı bir bağlantı şart.

Yeni bir uygulama olmasına rağmen başarılı işler sunan TRT Android Uygulamasını indirmek için Google Play Market üzerinden arama yapabilir veya aşağıdaki link üzerinden indirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

TRT Android Uygulaması İndir
TRT Android Uygulaması İndir

 

 

TRT Android Uygulaması Kullanıma Sunuldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Güzel bir uygulama ancak Wi-Fi olmadan çalışmıyor. Ülkemdeki 3G şebekesi bu cihazı kaldırmıyor ne yazık ki

    Cevapla
  2. Güzel bir uygulama. TRT birçok açıdan kendini geliştirmeye başladı.

    Cevapla