Tüm İşlemlerin Tek Noktadan Yapılacağı Türkiye Kart Geliyor

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan  tarafından Türkiye Kart isimli yeni bir proje üstünde çalışıldığı ve tüm işlemlerin tek bir kart üzerinden yapılabileceği açıklandı.

2018 yılında hayata geçirilmesi planlanan ve PTT Şubelerinden üzerinden dağıtımı yapılacak olan Türkiye Kart her bir vatandaş için özelleştirilmiş olacak ve vatandaşa ait verileri tek bir noktada birleştirecek.

Türkiye Kart sistemi ile gerek Bankacılık gerek Belediyecilik gerekse de sisteme uyarlanacak diğer birçok noktadan işlem yapılabilmesi mümkün olacak.

Kredi Kartı

Tüm Ulaşım Kartları Türkiye Kart Üzerinde Toplanacak

Her belediye tarafından farklı isimlerle satışı yapılan Belediye Ulaşım Kartları artık tek bir merkezden, Türkiye Kart üzerinden yönetilebilecek.

Bu sayede İstanbul’da yaşayan bir vatandaş Ankara, İzmir, Erzurum veya Diyarbakır illerine de gitse Türkiye Kartı ile Otobüs, Metro veya Vapur gibi farklı ulaşım araçlarına binebilecek.

Kredi Kartı Gibi İşlem Yapılabilecek

Bir çeşit Kredi Kartı olarak da kullanımka sunulacak olan Türkiye Kart sisteminin şu aşamada bir Banka Kartı mı yoksa Kredi Kartı mı olacağı belli değil.

Daha önce PTT Kart olarak dağıtımı yapılan kartların artık Türkiye Kart olarak dağıtıma sunulmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

Sistem sayesinde Türkiye Kart hesabı olan kullanıcıların birbirleri arasında Para Transferi yapabilmeleri de mümkün olacak.

TROY Ödeme Sistemi

Müze ve Milli Parklarda Geçerli Olacak

Daha önce birçok farklı ödeme sisteminin geçerli olduğu Milli Park ve Müze gibi yerlerde artık Türkiye Kart kullanılmaya başlanacak.

Bu sayede ekstra bir kart almadan tüm Müze ve Milli Parklara ücretini tek bir noktadan ödemek sureti ile giriş yapabileceksiniz.

 

Türkiye Kart İle Daha Fazla Bilgi Yakında Gelecek

Henüz çok yeni bir bilgi olması ve resmi olarak bir açıklama yapılmamış olması sebebiyle Türkiye Kart sistemi ile çok detaylı bir bilgi aktaramıyoruz.

Ancak önümüzdeki günlerde gerek Ulaştırma Bakanlığı gerekse de PTT tarafından yapılacak olan açıklamalar neticesinde Türkiye Kart Nedir?, Türkiye Kart Nerelerde Kullanılır?, Türkiye Kart Nasıl Alınır?, Türkiye Kart ücretleri nelerdir? gibi soruların da cevaplarını sizler için bir araya getiriyor olacağız.

Tüm İşlemlerin Tek Noktadan Yapılacağı Türkiye Kart Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. çok iyi on tane kart ile uğraşmayız bir tane olması çok iyi olur

    Cevapla