Tüm Yasaklara Rağmen Honor 20 Modeli İlk Gününde 50.000 Adetlik Satış Bandını Aştı

Huawei firmasına uygulanan ABD Ambargosundan nasibini alan Honor markası tüm bunlara rağmen pazara sürdüğü Honor 20 modelinden ilk satış gününde 50.000 adetten fazla satış yaptı.

18 Haziran 2019 tarihinde satışa çıkacak olan Honor 20 Pro modelinden önce satışa sunulan Honor 20 modelinin 8 GB Ram Bellek + 128 GB Depolama Alanına sahip sürümü 423 Dolardan satılırken 8 GB Ram Bellek ve 256 GB Depolama alanı sunan sürümü 506 Dolardan satışa sunuldu.

Henüz resmi olarak duyurusu yapılmamış olsa da Sadece Çin Pazarına özel olarak 12 GB Ram Belleğe sahip olan bir sürümün de yakın zamanda satışa çıkması bekleniyor.

Honor 20

Çin’de Huawei ve Honor Satışları Arttı, Apple İse Çakıldı

ABD Merkezli olarak Huawei firmasına başlatılan Ambargo ve Yasaklamalar sonrasında Huawei ve alt markası Honor modellerine olan ilgi Çin Pazarında artmış durumda.

Apple iPhone serileri ise özellikle Milliyetçilik Akımının da etkisi ile Çin Pazarında ciddi anlamda bir satış kaybı yaşamış durumda.

ABD tarafından firmaya uygulanmaya başlanılan yasaklar ve engellemelerden sonra sadece Çin Pazarındaki Huawei markalı ürünlerin satışlarında %130 oranında bir artış yaşanmış durumda.

Milyarlarca nüfusa sahip bir ülke olması sebebiyle bu artışın Huawei markası adına 2019 yılının ilk ve ikinci çeyrekleri için ciddi anlamda satış yükselmesi anlamına gelebilir. ABD pazarında satışların durmasından sonra firmayı bu dönemde de Çin Pazarı bir üst seviyeye taşıyacak gibi görünüyor.

Tüm Yasaklara Rağmen Honor 20 Modeli İlk Gününde 50.000 Adetlik Satış Bandını Aştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir