Türk Telekom’dan Sahte Fatura Mailleri Hakkında Önemli Uyarı

Türk Telekom’dan Sahte Fatura Mailleri Hakkında Önemli Uyarı

Türk Telekom ve TTnet adı kullanılarak gönderilmeye başlanılan Sahte Mailler ve SMS’ler ile kullanıcıların hesap bilgileri çalışmaya, kredi kartlarından sahte tahsilatlar yapılmaya başlandı. Son dönemde artan Türk Telekom ve TTnet Dolandırıcılığı firmayı da harekete geçirdi. Kullanıcıların Mail adreslerine gönderilen ve Orijinali ile ayırt edilemeyecek benzerlikteki mailler sayesinde dolandırıcılar binlerde abonenin Kredi Kartı Bilgisini ele geçirmeyi […]yorumlar.net

Türk Telekom ve TTnet adı kullanılarak gönderilmeye başlanılan Sahte Mailler ve SMS’ler ile kullanıcıların hesap bilgileri çalışmaya, kredi kartlarından sahte tahsilatlar yapılmaya başlandı.

Son dönemde artan Türk Telekom ve TTnet Dolandırıcılığı firmayı da harekete geçirdi. Kullanıcıların Mail adreslerine gönderilen ve Orijinali ile ayırt edilemeyecek benzerlikteki mailler sayesinde dolandırıcılar binlerde abonenin Kredi Kartı Bilgisini ele geçirmeyi başardı.

Ayrıca mail sistemi üzerinden diğer kişisel bilgilere de göz diken dolandırıcıların oldukça profesyonel bir tasarım ile Türk Telekom ve TTnet sayfalarının birebir aynısı yaptıkları gözlerden kaçmadı.

Türk Telekom Sahte Mail
Türk Telekom Sahte Mail

 

Ödeme Yaparken Dikkat Edelim

Her gelen mail sonrasında Tarayıcı Adresine bakmadan yaptığımız girişler telafisi imkansız sıkıntılara sebebiyet verebiliyor.

Bu sebeple de ödeme işlemleri için Kurumların Sitelerine Direkt Giriş Yapma yolunu seçebilir, Bankanız üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Daha aktif olarak Bankalardan Otomatik Ödeme sistemi ile işlem yapabilirsiniz.

Türk Telekom Sahte Sitesi
Türk Telekom Sahte Sitesi

 

Türk Telekom Yasadışı Mailler İçin Çalışma Başlattı

Konuyla alakalı olarak gelen şikayetleri değerlendirmeye başlayan Türk Telekom Genel Müdürlüğü Avukatları aracılığı ile gerekli yasal işlemleri başlatmış durumda.

 

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status