Türk Telekom’dan Upload Sınırına Son Verilecek

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Türk Telekom tarafından Dünya Mobil Kongresinde yapılan açıklama ile özellikle sık sık Upload yapan kullanıcılar oldukça mutlu olacaklar.

Türk Telekom tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye’de 6 ay içerisinde Upload Hız Sınırı kaldırılacak. Bu sayede kullanıcılar kendi verilerini çok daha hızlı bir şekilde Bulut Depolama Alanlarına yükleyebilecekler.

Şuan ki sistemde 1 – 2 MegaBit sınırında süregelen Upload Hızı gelecek olan yeni güncellemeler ile Sınırsız bir hale gelecek. Bu sayede de işi internet ile olan birçok kullanıcı rahat bir nefes alacak.

 

Youtube Bloggerların İşi Kolaylaşacak

Özellikle Video işi ile uğraşan, Youtube gibi sistemlere video çekerek yükleyen kullanıcılar artık çok daha hızlı ve performanslı olarak çalışabilecekler.

Bu sayede de internet ortamına aktarılan verilerin sayısında da bir artış yaşanması söz konusu olacak gibi görünüyor.

Upload Hız Sınırı Sona Eriyor
Upload Hız Sınırı Sona Eriyor

 

Bulut Depolama Önem Kazanacaktır

Özellikle yavaş yükleme hızları sebebiyle göz ardı edilen Bulut Depolama Çözümleri gelecek olan bu sistem sayesinde daha önemli bir konuma gelecektir.

Bireysel ve Kurumsal kullanım da hızların artması ile kullanıcıların daha fazla tercih etmesi beklenilen bu servisler üzerinden veri aktarımı da artacak gibi görünüyor.

Upload Hız Sınırı Kaldırılıyor
Upload Hız Sınırı Kaldırılıyor

 

Upload İçin de AKK Gelebilir

Henüz bu alanda bir açıklama yok ancak hızlı şekilde artan Upload oranları sonrasında Türk Telekom tarafından İndirme sistemlerinde olan Adil Kullanım Kotası, Yükleme Sistemleri için de getirilebilir.

Bu sayede bir kullanıcı aylık olarak belli bir oranda Upload işlemini Paketine Oranla kendisine sunulan hızda yaparken belli bir AKK sonrasında hızı 1-2 MBits seviyelerine düşebilir.

Bulut Depolamanın Önemi Artacak
Bulut Depolamanın Önemi Artacak

 

Türk Telekom Cephesinden Önemli Bir Adım

MWC 2015 fuarında yapılan bu açıklama ve Türk Telekom tarafından atılan bu adım oldukça önemli ve kullanıcı bazında başarılı bir adım.

Bu sebeple de Upload Hız Sınırının Kaldırılması noktasında Türk Telekom cephesini tebrik etmemiz gerekiyor.

Türk Telekom’dan Upload Sınırına Son Verilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir