Turkcell Akıllı Telefon Kiralama ve 2. El Telefon Satışı İşine Giriyor

Turkcell tarafından KKTC’de düzenlenen Teknoloji Elçileri Etkinliğinde Akıllı Telefon Kiralama ve 2. El Telefon Satışı İşine giriş ile alakalı bilgiler verildi.

Turkcell Satıştan Sorumlu Müdür Yardımcısı Murat ERKAN tarafından verilen bilgilere göre Turkcell 2019 yılında Akıllı Telefon Satışlarını arttırabilmek adına 2. El Telefon Satışı ve Telefon Kiralama işine girecek.

Telefon satışlarında Kredi Kartına Taksit Yasağı ve 6 Ay Kredi Sınırı sebebiyle düşüş yaşayan firmalardan birisi olan Turkcell yeni kampanyalar ile satışları canlandırmanın peşinde.

 

Turkcell

 

2. El Telefonlar Yenilenerek yeniden Satışa Sunulacak

Turkcell tarafından aktife alınması planlanan kampanya ile Turkcell Mağazalarına müşteriler tarafından götürülen 2. El Telefonlar satın alınacak.

GENPA veya KVK Teknik Servislerine gönderilecek olan bu telefonlar servislerde temizlenecek, varsa arızaları giderilecek ve kozmetik bakımları yapılarak yeniden Turkcell Mağazalarında satışa sunulacak.

Bu noktada Turkcell tarafından bu cihazlara birkaç aylık bir Garanti Süresi verilmesi bekleniyor. Bu garanti süresinin ne kadar olacağı ise henüz netleşmiş değil.

 

Turkcell Mağazaları

 

Akıllı Telefon Kiralama Dönemi Başlayacak

Henüz detayları netleşmemiş olsa da hali hazırda Vodafone tarafından Kurumsal Müşterilere uygulanan Telefon Kiralama Kampanyasının bir benzeri de Turkcell tarafından Bireysel Kullanıcılar için hayata geçirilecek.

Başlatılacak olan Akıllı Telefon Kiralama Kampanyası ile özellikle üst seviye cihazlar 12 veya 24 aylık süreçler için kullanıcılara kiralanacaklar.

Kiralama süresi dolan cihazlar ise ya tüketicide kalacak ya da Turkcell tarafından alınarak kurulacak olan 2. El Telefon Pazarında yeniden satılacak.

 

Turkcell

 

Sistemin Kazançlı Olması Şart

Gerek Telefon Kiralama gerekse de 2. El Telefon Satışı süreçlerinde Turkcell başarılı olmak için sınır çizgisini iyi belirlemesi gerekiyor.

Kampanyanın detayları henüz net olmadığı için şimdiden bir şey demek zor olsa da özellikle Kiralama Kampanyasının bir anlamda 24 Ay Vadeli Satış sürecine dönüşüp ciddi komisyon oranlarının eklenmesi tüketicileri pek memnun etmeyecektir.

2. El Satış süreçlerinde ise cihazların Pazar ortalamasının altında alınması ve yenilendikten sonra da nispeten pahalı bir fiyattan satılması süreci tıkayacaktır.

2019 yılında Turkcell tarafından başlanılması planlanan bu iki kampanyanın nasıl ilerleyeceğini ise bekleyerek göreceğiz.

Turkcell Akıllı Telefon Kiralama ve 2. El Telefon Satışı İşine Giriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir