Turkcell LG Optimus G Modelinin Türkiye Satışına Başladı

LG tarafından son dönemde pazara sunulan en başarılı modeller arasında bulunan LG Optimus G modelinin Türkiye satışlarına ilk etapta Turkcell tarafından başlandı ve Pazar Fiyatı belli oldu.

Şuan Turkcell Mağaza üzerinden Ön Sipariş şeklinde satışına başlanılan LG Optimus G modeli için belirlenen fiyat 1.799 TL olmuş durumda. 4 Nisan 2013 tarihinde Ön Sipariş sürecini sona erdirecek olan Turkcell firması sipariş veren müşterilerine de o tarihte ürünlerini göndermeye başlayacak gibi görünüyor.

15 Nisan tarihi gibi Turkcell Mağazaları, Teknoloji Mağazaları ve Operatörlerin Sözleşmeli Ürün listelerine girmesi beklenilen LG Optimus G modeli ürün özellikleri dikkate alındığında pazarda hali hazırda satışı gerçekleşen HTC One X+ ve Samsung Galaxy Note 2 gibi modellerle başa baş bir savaşa girebilecek seviyede görünüyor.

Turkcell LG Optimus G Modelinin Türkiye Satışına Başladı
Turkcell LG Optimus G Modelinin Türkiye Satışına Başladı

Kısa süre önce pazara giriş yapan LG Nexus 4 modeli gibi üst seviye kullanıcılara hitap eden LG Optimus G modeli Qualcomm SnapDragon S4 Pro işlemcisi ile 1,5 GHz lik Dört Çekirdekli bir yapı ile karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy S3 modelinden hem işlemci hem Ram gibi özelliklerle sıyrılan LG Optimus G modelinde 2 GB Ram kullanılmış durumda. ZeroGAP Touch Teknolojisine sahip olan 4.7 inçlik True HD IPS Plus ekran ile gelen Optimus G modeli 13 MP’lik kamerası ile sizlere Full HD Video çekme imkanı da sağlamış oluyor.

Android 4.1 Jelly Bean sürümü ile satılmaya başlanacak olan Optimus G modeli için LG firmasının yakın dönemde Android 4.2 Jelly Bean sürümünü çıkarması bekleniyor.

32 GB Dahili Hafıza ile gelecek olan modelde NFC, Bluetooth 4.0, A-GPS, Google Talk, DLNA, MHL gibi birçok özellikte dahili olarak sunulmuş durumda.

Bir önceki serisi olan LG Optimus 4X modelinde artı bir paketle gelen ve kullanıcıya bu sayede satış yapan LG firmasının bu seride de yanında hediyeler ile kullanıcının gönlünde daha fazla yer almak isteyeceği düşüncesindeyiz.

Özellikle Orijinal Kapak, Ekran Koruyucu, Yedek Batarya, Masa Üstü Şarj Cihazı gibi ek bir pakete sahip olması cihazın Büyük Ekranlı Telefon istemeyen kullanıcılar tarafından Samsung Galaxy S3 veya HTC One X modeli yerine tercih edilmesi anlamına gelecektir.

Bakalım ilk adımını Turkcell’in attığı LG Optimus G Türkiye Satışı nasıl başlayacak ve devam edecek. Özellikle Nisan veya Mayıs ayında HTC One modelinin ülkemize gelme gibi bir durumu varken.

 

Turkcell LG Optimus G Modelinin Türkiye Satışına Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 5 Aralık 2013, 12:31

    LG G2 Turkcell de satışta!: LG’nin yeni amiral gemisi G2 siyah renk seçeneğiyle Turkcell’de satışta! İşte fiyatı…

    Cevapla