Turkcell Statune Sayesinde Sizin Yerinize Cep Telefonunuz Konuşacak

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Turkcell kullanıcıları, artık istedikleri zaman kendilerini arayanlara telefonlarını açmadan o an ne yapmakta olduklarını bildirebiliyor. Turkcell’in yeni Statune servisi sayesinde, 150’den fazla seçenek arasından tercih yaparak arayan kişiye standart çağrı sesi yerine “Trafikteyim”, “Toplantıdayım”, “Tatildeyim”, “Meşgulum” gibi önceden hazırlanmış orijinal mesajlar dinletebiliyor

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, işlevsel olduğu kadar eğlenceli Statune servisini kullanıma açtı. Statune servisi ile, 150’den fazla seçenek arasından, kullanıcının o anki durumunu yansıtan “statü” mesajı cep telefonu hattına tanımlanabiliyor. Bu sayede kullanıcı, standart çağrı sesi yerine ne yaptığını, nerede olduğunu ya da nasıl hissettiğini telefonunu açmasına gerek kalmadan karşı tarafa iletebiliyor.

Turkcell Statune Sayesinde Sizin Yerinize Cep Telefonunuz Konuşacak
Turkcell Statune Sayesinde Sizin Yerinize Cep Telefonunuz Konuşacak

6 farklı kategoride 150 statü

Statune servisi’nde, “Durum”, “Spor”, “Neredeyim?”, “Ne Yapıyorum”, “Komik” ve “Özel Günler” başlıklı altı kategori bulunuyor. Statune uygulamasını cep telefonuna indiren Turkcell’liler, isterlerse bu başlıkların içinden seçim yapabiliyor ya da doğrudan “Statüler” başlığının altında yer alan seçeneklerden birini tercih edebiliyorlar.

“Aradığınız kişi şu anda mangal yapıyor!”

Uygulamada yer alan “Ekstra” başlığı ise, telefona yanıt verememe gerekçesini çok daha ilgi çekici mesajlarla açıklamak isteyenler için: Bu başlık altında, “Adalardayım”, “Motosiklet Kullanıyorum”, “Kuafördeyim”, “Metrobüsteyim” ya da “Mangal Yapıyorum” gibi oldukça eğlenceli “cevapsız çağrı” gerekçeleri yer alıyor.

Statünüzün süresini siz belirliyorsunuz

Statune servisinden seçilen “statü”yü ne kadar süre boyunca dinleteceğinizi belirlemek mümkün. Seçilen mesaj “sınırsız” olarak atanabiliyor, süresi dolan “statü” ise otomatik olarak kaldırılıyor ve arayan kişiler tekrar standart çağrı sesini dinliyor. Hatta tanımlanan “statü”, istendiği an uygulamanın içinden tek bir butona basılarak kaldırılabiliyor.

“Cevapsızsa bir nedeni var” diyebilmek için…

iPhone ve Android kullanıcıları Statune’ü, STATUNE yazıp 1040’a mesaj atarak cebine indirebiliyor. Dileyenler uygulamayı App Store ve T-Market’ten de ücretsiz olarak indirilebiliyor. Yalnızca Turkcell’lilerin kullanabildiği uygulama, 1 hafta boyunca hiçbir ücret ödemeden denenebiliyor. 1 hafta sonrasında abonelik ücreti, haftalık 50 kuruş. Statune uygulamasından yararlananlar, Turkcell şebekesi üzerinden kullanım için ayrıca bir internet bağlantı ücreti ödemiyorlar.

Turkcell Statune Sayesinde Sizin Yerinize Cep Telefonunuz Konuşacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir