Turkcell’den Üçü Bir Arada Matruşka Sim Kart Teknolojisi

Yeni Nesil Akıllı Telefon modelleri için çeşitli teknolojilerle üretilen Normal Sim Kart, Mikro Sim Kart ve Nano Sim Kartlar tek bir noktada toplandı ve dünyada ilk kez Turkcell Matruşka hayatımıza giriş yaptı.

Eski telefonlarda kullanılmakta olan standart boyutlu sim kartların yanında günümüzde artık Mikro Sim Kart ve Nano Sim Kart kullanan akıllı telefonlarda oldukça fazla. Kullanıcılar için asıl sorun ise cihaz değiştirdiklerinde alacakları cihazın eski sim kartı desteklememesi.

Bu sorun özellikle Türkiye gibi hızlı şekilde telefon değiştiren ülkelerde daha önemli bir konuma taşınıyor. Bunu gören Turkcell firması da 3’ü 1 Arada Sim Kart serisini pazara sundu.

Teknoloji olarak üç farklı boyutun bir araya getirildiği sim kartlar Normal Ücretlendirme ile Turkcell Bayilerinden alınabilecek ve bir daha kesme işlemi yapılmasına gerek kalmayacak. Dileyen Nokia N8 telefonunda kullandığı hattı Samsung Galaxy Note 3 modelinde de Apple iPhone 5S modelinde de kullanabilecek.

Turkcell’den Üçü Bir Arada Matruşka Sim Kart Teknolojisi
Turkcell’den Üçü Bir Arada Matruşka Sim Kart Teknolojisi

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Acar, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Cep telefonlarındaki çeşitlilik SIM kartlara da yansıyor. Kimi zaman standart SIM kartlara, kimi zaman da mikro ya da nano SIM kartlara ihtiyaç duyuyoruz. Hatta telefonumuzu değiştirdiğimizde, daha önce küçülttüğümüz kartımızı eski haline döndürmek sorun olabiliyor. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak amacıyla dünyada ilk olma özelliği taşıyan bir çözümü sunuyoruz: Üçlü SIM. Bu inovatif tasarım, tıpkı bir ‘matruşka’ gibi istendiğinde iç içe geçirilebilen ve birbirinden ayrılabilen üç ayrı kartı tek bir SIM kartta bir araya getiriyor. Üstelik Üçlü SIM’in adaptör olarak kullanılabilmesi, harici adaptörlerden ve SIM kartı kesmekten kaynaklanan olası cihaz sorunlarını da ortadan kaldırıyor. Geçtiğimiz Şubat ayında Mikro-DUO (tek kartta iki SIM) kartı sunmuştuk, şimdi de teknik açıdan çok detaylı bir geliştirmeyle farklı kalınlıklara sahip SIM kartları tek gövde üzerinde birleştiren ‘Üçlü SIM’i müşterilerimizle buluşturuyoruz. Turkcell olarak, yeni teknolojileri sürekli takip ediyor, müşteri memnuniyeti deneyimini her geçen gün daha ileri taşımak için durmaksızın mükemmelin peşinde koşuyoruz.”

Çok ekstra bir teknoloji olmasa da Turkcell Matruşka Sim Kartı veya Turkcell 3’ü 1 Arada Sim Kartı kullanıcılar bazından oldukça büyük bir kolaylık sağlayacak gibi görünüyor.

Bu noktada Turkcell’den sonra Avea ve Vodafone firmalarının da bu tarz bir adım atması bekleniyor.

 

Turkcell’den Üçü Bir Arada Matruşka Sim Kart Teknolojisi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir