Turkcell’in Yeni Telefonu Turkcell T40 Gebze Modeli Tanıtıldı

2 gündür sayfasında bir Geri Sayım Sayacı bulunan ve bugünü işaret eden Yeni Ürün Tanıtımı nihayet gerçekleşti ve Turkcell T40 Gebze modeli yapılan geniş katılımlı bir basın toplantısı ile duyuruldu.

Temel anlamda Turkcell T serisinin devamı niteliğinde olacak olan T40 modelinin Türkiye pazarı dışında Global Pazarda da satışının yapılacak olması ve tasarımının Türk Mühendisler tarafından yapılacak olması ise modeli eski sürümlerinden biraz daha farklı bir konuma taşımış oluyor.

1 Ghz’lik Çift Çekirdekli SnapDragon 8225 serisi bir işlemci ile pazara çıkan Turkcell T40 modelinde 1 GB Ram ve 4 GB Dahili Depolama alanmı kullanılmış durumda.

4 inçlik 480*800 piksellik çözünürlüğe sahip IPS ekran ile pazara çıkacak olan modelde Android 4.1 Jelly Bean İşletim Sistemi kullanılmış durumda. NFC Bağlantısına sahip olan modelde 10,85 mm kalınlık ve 136 gram ağırlık bulunuyor.

Turkcell’in Yeni Telefonu Turkcell T40 Gebze Modeli Tanıtıldı
Turkcell’in Yeni Telefonu Turkcell T40 Gebze Modeli Tanıtıldı

Türk Mühendisler tarafından tasarlanan Gebze kod adlı Turkcell T40 modelinin Eylül ayı sonunda önce Türkiye sonrasında da Global Pazarda satışına başlanması planlanıyor.

Fiyat noktasında henüz belli bir seviye belirlemeyen Turkcell firmasının cihazı pazara süreceği dönemde Pazar dinamiklerine göre Turkcell T40 Gebze modeline bir fiyat seviyesi belirleyeceği de gelen açıklamalar arasında.

Turkcell T40 Tasarım Örnekleri
Turkcell T40 Tasarım Örnekleri

Farklı tasarımlar ile satışa çıkacak olan Turkcell T40 Gebze modeli bir anlamda Türkiye’ye özgü tasarım ve çizgiler ile Global Pazarda da yer alacak ve tanıtım noktasında da oldukça iyi iş görecek gibi görünüyor.

Telefon için çeşitli desenler içeren farklı arka kapaklar sunuluyor. Telefonun kutusundan da biri normal biri desenli olmak üzere iki farklı kapak çıkıyor. Ayrıca kanun, darbuka, bağlama gibi çeşitli enstrümanlarla oluşturulan sesler de telefona yüklenmiş.

Turkcell mühendisleri Çaldır Kapat olarak adlandırılan bir özelliği de T40′a eklemiş. Bu özellik sayesinde karşı taraf sizi arayıp hemen kapattığında T40 çağrı bırakan numarayı kısa bir süre sonra otomatik olarak geri arıyor. Öte yandan acil durum çağrısı özelliği de yakın bir kişinin telefon numarasını eklemeye ve gereken durumlarda bu kişinin hızlı şekilde aranmasını sağlamaya yarıyor.

Turkcell T40′ın hoparlörü SRS sertifikalı surround ses desteği içeriyor. Böylelikle ortamı yeteri kadar dolduran bir ses çıkışı sunuluyor. HD Voice desteği de bu desteği barındıran ve şebekenin imkan verdiği durumlarda yüksek kaliteli görüşmeler yapmayı sağlıyor. İkili mikrofon yapısı da telefon görüşmeleri sırasında ortam gürültüsünün karşı tarafa iletilmesini engelliyor.

Turkcell T40′ın kamerası sıfır deklanşör gecikmesi, HDR çekim modu, yüz tanıma ve otomatik sahne tanıma gibi kendi sınıfındaki telefonlarda pek de olmayan gelişmiş özellikleri de barındırıyor.

Turkcell T40 Gebze
Turkcell T40 Gebze

T40′ın üretimi ilk etapta yurt dışında olacak, ancak bu yıl bitmeden üretimin bir kısmı Türkiye’de gerçekleştirilmeye başlanacak.

Bakalım büyük bir tanıtım, geri sayım gibi ekstralar ile bir Apple Tanıtımını anımsatan Turkcell T40 Gebze modeli nasıl bir başarı yakalayacak. Cihazla alakalı daha detaylı bir inceleme yazısını birkaç gün içerisinde sizlerle paylaşıyor olacağız.

Turkcell’in Yeni Telefonu Turkcell T40 Gebze Modeli Tanıtıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir