Türkiye İçin Galaxy S3 Android 4.1 Güncellemesi Ekim’de

Samsung firmasının Amiral Gemisi olan Galaxy S3 modeli için yakın dönemde pazara çıkacağını duyurduğumuz Android 4.1 İşletim Sistemi güncellemeleri başladı.

Şu aşamada henüz Ülkemizde güncelleme desteği mevcut değil. Galaxy S3 için ilk olarak Polonya’da güncellemeler başlamış durumda.

774 MB gibi bir veri boyutu ile gelen ilk güncelleme firma tarafından Sadece KİES yolu ile cihaza indirilip kurulabiliyor. Veri boyutu sebebiyle Ota üzerinden kurulum ne yazık ki mümkün olamıyor.

Polonya için başlayan güncellemeler ülkemizde de 1-2 hafta sonra yani Ekim ayının ilk haftası başlayacak gibi görünüyor.

Galaxy S3 Android 4.1 Güncellemesi
Galaxy S3 Android 4.1 Güncellemesi

Zaten firmanın birkaç hafta önce yaptığı bir açıklamada Ekim ayını hedef göstermesi bir anlamda sürecin de doğru işlediğiniz gösteriyor.

Cihaza gelecek olan Android 4.1 İşletim Sistemi Güncellemesinin özellikle Batarya Ömrü ve Cihaz Hızı gibi iki önemli konuyu oldukça önemli bir oranda halletmesi bekleniyor.

Bakalım Galaxy S3 için gelecek olan Android 4.1 Güncellemesi ne kadar etkili olacak ve Türkiye kullanıcıları için Galaxy S3 aldıracak bir yenilik sunacak mı?

Türkiye İçin Galaxy S3 Android 4.1 Güncellemesi Ekim’de

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir