Türkiye’de Birçok Ev ve İşyeri Rusya’dan İzleniyor

Rusya kaynaklı bir web sayfası tarafından online olarak yapılan yayınlar ile aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkedeki Ev ve İşyerleri yasal olmayan bir şekilde izleniyor. BBC tarafından ortaya çıkarılan habere göre Rusya merkezli olarak kurulan bir siteden çok rahat bir şekilde evleri ya da işyerlerini izlemek mümkün hale getirilmiş durumda. Güvenlik amaçlı olarak konulan kameralara […]Rusya kaynaklı bir web sayfası tarafından online olarak yapılan yayınlar ile aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkedeki Ev ve İşyerleri yasal olmayan bir şekilde izleniyor.

BBC tarafından ortaya çıkarılan habere göre Rusya merkezli olarak kurulan bir siteden çok rahat bir şekilde evleri ya da işyerlerini izlemek mümkün hale getirilmiş durumda.

Güvenlik amaçlı olarak konulan kameralara giren şebeke bu kapsamda da binlerce noktadan canlı yayına başlamış ve bunu kullanıcılarına sunmuş.

 

Güvenlik Kameraları Güvenlik Zafiyet Oluşturmuş

IP Bazlı Güvenlik Kamarası sistemi kullanan ve Online olarak kendi evlerini istedikleri an izlemek isteyen kullanıcıların evlerini hedef alan şebeke eski sisteme sahip evleri ve işyerlerini hacklemiş durumda.

ABD’de 4591, Fransa’da 1576, İngiltere’de 584 kamera görüntüsünün yayınlandığı sitede Türkiye’den de 170’den fazla ev, işyeri, kamu dairesi ve hastane gibi noktalar site üzerinden 7/24 canlı yayınla izlenebilir duruma getirilmiş.

Türkiye’de Birçok Ev ve İşyeri Rusya’dan İzleniyor
Türkiye’de Birçok Ev ve İşyeri Rusya’dan İzleniyor

Şifrelerinizi Değiştirin

Özel Güvenlik Firmaları tarafından kurulan ancak yeterli güvenlik önlemi alınmayan Kapalı Devre Kamera Sistemine sızan korsanlar buradaki görüntüyü IP Tabanlı olarak alarak internet üzerinden kullanıcılara çok kolay bir şekilde sunabiliyorlar.

Bunun çözümü ise Şifreleri Değiştirmekten geçiyor.

Bu kapsamda evinde ya da işyerinde Kapalı Devre Güvenlik Sistemi ve Kamerası bulunan kişilerin yada firmaların acil bir şekilde Bağlantı Şifrelerini değiştirmeleri ve içerisinde Harf – Rakam – Sembol olan zor tahmin edilebilir kombinasyona sahip şifre koymaları gerekiyor.

Aksi halde Canlı Yayınlar devam edecektir ve özellikle Ev Ahalinizin Günlük Yaşamı internet üzerinden 7/24 Takip Edilebilir hale gelecektir.

 

Rus Sitesi IP Kameralara Sızmış
Rus Sitesi IP Kameralara Sızmış

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status