Pasaport Kayıt İşlemleriTürkiye’de Hedef 4G Hızı, Peki Henüz 3G’yi Göremeyenler Ne Yapacak

Türkiye’de Hedef 4G Hızı, Peki Henüz 3G’yi Göremeyenler Ne Yapacak

Geçtiğimiz günlerde BTK tarafından yavaş yavaş 4G sisteminin ön çalışmalarına başlanıldı. Henüz bir tarih ortada olmasa da 4G için Türkiye’nin de ilk adımı atması oldukça önemli bir konu idi. Ancak size bu yazımızda 4G ne zaman gelecek, bize neler getirecek, ne kadarlık hız sunacak gibi bir bilgi vermek yerine Ülkemizdeki En Büyük sorunlardan birisi olan […]


Geçtiğimiz günlerde BTK tarafından yavaş yavaş sisteminin ön çalışmalarına başlanıldı. Henüz bir tarih ortada olmasa da için Türkiye’nin de ilk adımı atması oldukça önemli bir konu idi.

Ancak size bu yazımızda ne zaman gelecek, bize neler getirecek, ne kadarlık hız sunacak gibi bir bilgi vermek yerine Ülkemizdeki En Büyük sorunlardan birisi olan hali hazırda sunulan hizmetin yetersiz kalmasından bahsedeceğim.

sistemi ülkemizde artık oturmuş durumda. Operatörler BTK yasak koyana adar biz bu kadar hızlıyız, bir ABD’deki 4G yi de sollarız, biz indirmede rakip tanımayız diye reklam üstüne reklam yapıyorlardı.

Ancak bu hız testleri, firmaların birbirlerine üstünlük kurma çabaları nedense kullanıcılara bir türlü yansımıyor.

  Vodafone 3G Hız Testinde Sınırları Aşmaya Devam Ediyor
Türkiye’de Hedef 4G Hızı, Peki Henüz 3G’yi Göremeyenler Ne Yapacak
Türkiye’de Hedef 4G Hızı, Peki Henüz ’yi Göremeyenler Ne Yapacak

Ülkemizde şu an aktif olarak kullanılan sistemi olmasına rağmen birçok bölgemizde halen 2G sistemler olan EDGE ve GPRS sistemi kullanılabilir durumda. Yani 3G Sistemi halen yeterli seviyeye gelmiş değil.

Operatörler genelde Türkiye = Batı olarak algılıyorlar. Ve bu kapsamda her yatırımda bu bölgeye gidiyor. Ancak 4G sistemlerin aktife alınması dahi ülkemizdeki yetersiz altyapı sorununa bir çözüm olmayacaktır.

Şehirlerin ortasında bile 3G – EDGE arasında gidip gelen bağlantı hızları çözüme kavuşmadan, ülkenin her yanına hız eşit bir şekilde dağıtılamadan ister 4G gelsin isterseniz de 4.5G gelsin. Fark etmeyecektir.

Öncelikle en hızlısı biziz diyen operatörlerin ya tek başına ya da bir araya gelerek artık Rekabet yerine Birlikte Çalışma sistemine girişmesi gerekiyor.

En azından Ülkeyi gerçekten kapsama alanı altına alma noktasında.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status