Türkiye’de iPhone 5 Sahibi Olmanın Zorlukları

Türkiye’de iPhone 5 Sahibi Olmanın Zorlukları

Apple iPhone 5 modelini tanıtılması ve bu hafta satışa sunulması ile birlikte ülkemizden de birçok Apple Fanatiği iPhone 5 modeline sahip olmak için çalışmalara başladı. Ancak iPhone 5 modelini ülkemize getirir getirmez kullanmanız ne yazık ki mümkün olmayacak. Firmalar tarafından resmen ülkemize sokulmadan bir iPhone 5 sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki maddelere dikkat etmeniz gerekecek.   […]


Apple modelini tanıtılması ve bu hafta satışa sunulması ile birlikte ülkemizden de birçok Apple Fanatiği modeline sahip olmak için çalışmalara başladı.

Ancak modelini ülkemize getirir getirmez kullanmanız ne yazık ki mümkün olmayacak. Firmalar tarafından resmen ülkemize sokulmadan bir iPhone 5 sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki maddelere dikkat etmeniz gerekecek.

 

Unlock – Sim Free (Kilitsiz) iPhone 5

Öncelikle iPhone 5 model bir telefon alacaksanız o zaman alacağınız ülkeye dikkat etmeli, Unlock ürünlere yönelmelisiniz. İlk olarak ABD pazarında satışa çıkacak olan Apple iPhone 5 modeline sahip olmak için aslında Amerika Pazarı oldukça doğru bir tercih olacaktır.

Çünkü genellikle ABD pazarı en uygun fiyatı sunan pazar olmaktadır. Bu sayede de hem daha uyguna hem de Avrupa’dan bile daha önce iPhone 5 sahibi olabilirsiniz.

Alacağınız cihazda fiyat kadar önemli ikinci konuda kilit sisteminin bulunmaması, tüm operatörlere açık olması olacak. Çünkü sim kilit varsa ülkemizdeki hatlarda kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Türkiye'de iPhone 5 Sahibi Olmak
Türkiye’de iPhone 5 Sahibi Olmak

iPhone 5 Pasaport Kaydı

Son dönemde BTK tarafından uygulamaya konulan IMEI Kaydı – Pasaport Kaydı işlemleri yapılmadan ülkemize sokulan iPhone 5 modelleri 1-2 hafta içerisinde kapanacaktır.

Bu sebeple son 2 sene içerisinde pasaport kaydı yaptırmamış ve son 1 ay içerisinde ülkeye giriş yapmış bir kişinin pasaportu ile kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Pasaport için 100 TL Vergi Dairesine, 15 – 20 TL de bayilere ödeme yapılmaktadır.

 

iPhone 5 Sorunu

Şu aşamada ülkemizde kullanımı ve üretimi %0. Yani yok. Bu sebeple bugün bir iPhone 5 almanız ve kullanmaya başlamanız durumunda size Sim Kart verebilecek bir operatör ne yazık ki yok.

Operatör Kampanyalı olarak gelmesine yakın firmaların yeni sim kartları pazara sunmaları oldukça normal bir olay. Ancak daha önce cihaza bir şekilde sahip olanlar için biraz sıkıntılı bir süreç diyebiliriz.

Eskiden kırdırılarak Sim Kart – Mikro Sim Kart arasında dönüşüm yapılabilen Klasik Sim Kartlar ne yazık ki ile uyumlu değil.

Kısacası cihazı alıp getirseniz ve kaydını bile yaptırsanız şu aşamada Sim Kart sorunu sebebiyle kullanmanız mümkün değil.

  iPhone 5 Sorun Yumağı mı, Teknoloji Dehası mı?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status