Türkiye’de Satılan iPhone 5 Cihazları Kapanmaya Başladı

Türkiye’de Satılan iPhone 5 Cihazları Kapanmaya Başladı

Resmi olarak Türkiye Pazarına sokulmayan iPhone 5 modeli daha önce Gold Bilgisayar, Hepsiburada gibi firmalar tarafından Paralel İthalat (Grey Ürün) olarak ülkemize sokulmuş ve satışı yapılmıştı. Ancak son günlerde 3200 TL gibi bir rakam ile bu cihaza sahip olanlar için BTK‘dan gelen mesajlar can sıkmaya başladı. Cihazların kayıtsız olduğuna dair bir SMS alan kullanıcılar Hepsi […]


Resmi olarak Türkiye Pazarına sokulmayan modeli daha önce Gold Bilgisayar, Hepsiburada gibi firmalar tarafından Paralel İthalat (Grey Ürün) olarak ülkemize sokulmuş ve satışı yapılmıştı.

Ancak son günlerde 3200 TL gibi bir rakam ile bu cihaza sahip olanlar için ‘dan gelen mesajlar can sıkmaya başladı. Cihazların kayıtsız olduğuna dair bir SMS alan kullanıcılar Hepsi Burada ve Gold Bilgisayarı soru yağmuruna tutmaya başlamışlar.

Pazardaki tahmini fiyattan neredeyse 100 TL daha fazla ödeyen ve  cihazına sahip olan bu kullanıcıların birer birer telefonlarının kapanmaya başlaması ile Gold Bilgisayar aşağıdaki açıklamayı yaptı.

iPhone 5 Türkiye Satışlarında IMEI Kayıt Sorunu
Türkiye Satışlarında IMEI Kayıt Sorunu

İşte Gold Bilgisayar tarafından yapılan iPhone 5 açıklaması:

Gold Teknoloji Marketleri’nden iPhone 5 satın alan kullanıcıların telefonlarına gelen kısa mesajla ilgili tarafınıza yöneltilen sorulara ilişkin açıklama yapma gereği duyduk. Herkesin bildiği üzere, iPhone 5 Dünya’da ve Türkiye’de yeni satışa çıkan bir ürün olduğu için ülkemizde tek tek kayıt altına alınma işlemine tabi tutuluyor.

iPhone5‘i, Türkiye’ye ilk defa getiren teknoloji marketi olarak, Bilgi Teknolojileri Kurumu‘na () cihazların IMEI kayıt başvurularını yaptık ve onay sürecinin tamamlanmasını bekliyoruz. Ancak bu süreçte, geçici bir süreliğine, cihazların kapanma ihtimalini göz önünde bulundurarak tüm müşterilerimizi arayarak hat operatörlerinden yedek sim kart temin etmelerinin faydalı olabileceği bilgisini paylaştık.

Gold Teknoloji Marketleri olarak, biz de kayıt süreci tamamlanana kadar, cihazı kullanıma kapanan müşterilerimize yedek telefon cihazı temin edebileceğimizi belirtiriz. Bilgilerinize sunarız.

 

Elbette ki yasal olarak satışı yapılan ve bir anlamda alıcılarında oldukça yüksek bir meblağ alınarak satışı yapılan iPhone 5 modelleri için bir çözüm yolu ortaya çıkacaktır.

Ancak Türkiye’de İlk Kez bu ürüne sahip olmak isteyenlerin yaşadıkları sorunların fazlalığı acaba değer miydi sorusunun da sorulmasına neden oluyor.

Nano Sim Kart sorunu, Harita sorunu, Türkçe dil ve klavye sorunları, Isınma ve Fotoğraf sorunlarının yanında bir de Kayıt Sorunu yaşayan iPhone 5 kullanıcıları epey bir sıkıntıda olsa gerek.

  299 TL’den Başlayan Fiyatlarla Samsung Galaxy Sahibi Olun

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. İphone5 alınırmı!! Fullhd ekranlar geliyor 2013 te iphone5 hd ready bile değil daha ne diyeyim. Telefon almak isteyenler bekleyin yılbaşından sonra slın htconexplus geliyor lg geliyor daha ne modeller geliyor fullhd ekranlı. Sonra üzülürsünüz bekleyin!!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status