Türkiye’deki LG G2 Kullanıcılarına Nihayet Android 4.4.2 Sunuldu

Daha önce Yurtdışı Cihazlarına gönderilen LG G2 Android 4.4.2 Kit Kat Güncellemesi bu akşamdan itibaren Türkiye’de satılan cihazlara da gelmeye başladı.

İlk etapta OTA üzerinden değil de PC Suite üzerinden görülür hale gelen güncelleme henüz tüm LG G2 kullanıcılarına gönderilmiş değil.

Yaklaşık olarak 2 aydır güncelleme bekleyen LG G2 kullanıcıları için bu gece gelmeye başlayan güncelleme seri numarası sırasına göre yavaş yavaş sunulacak ve önümüzdeki 10 günlük süreçte tüm cihazlara ulaşmış olacak.

LG kanadının klasikleşen Güncelleme Gecikmesi LG G2 modelinde de yaşanınca kullanıcılar LG Türkiye’yi topa tutmuş, durmadan değişen tarihler ve yurtdışından aylar sonra gelen güncellemeler yüzünden firmaya demediklerini bırakmamışlardır.

Türkiye’deki LG G2 Kullanıcılarına Nihayet Android 4.4.2 Sunuldu
Türkiye’deki LG G2 Kullanıcılarına Nihayet Android 4.4.2 Sunuldu

Bir anlamda Yılan Hikâyesine dönen LG G2 Android 4.4.2 Güncellemesi artık çözülmeye başlandı gibi. 10 günlük süreçte yavaş yavaş tüm sürümlere gönderilecek olan güncelleme ile LG G2 kullanıcıları Mayıs ayına Kit Kat sürümü ile giriş yapacaklar gibi görünüyor.

 LG Yine Güncelleme de Sınıfta Kaldı

Tüm tepe modelleri için gecikmeli güncelleme sunan, Alt modellere ise genelde güncelleme bile sunmayan LG firması LG G2 modelinde yine sınıfta kaldı. LG Türkiye ise sınıfta kalan LG firmasına son bir şekil daha katarak Türkiye’ye güncellemeyi 1 aydan daha uzun bir süre sonra sunabildi.

Kısacası LG kullanıcılarının Güncelleme Çilesi yeniden LG G2 modeli ile başlamış oldu.

****

 Not: LG G2 Android 4.4.2 Kit Kat Güncelleme dosyası ortalama 550 MB’lık bir veri içeriyor. Bu sebeple 3G Data Hattı üzerinden güncelleme mümkün değil. OTA veya PC Suite kullanmanız lazım. Ancak henüz OTA üzerinde de güncelleme görülmeyebiliyor. O sebeple ilk aşamada PC Suite ile güncelleme yapmanız gerekecek.

Türkiye’deki LG G2 Kullanıcılarına Nihayet Android 4.4.2 Sunuldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir