TürkNet AKK Uygulamasını Bazı Bölgelerde Kaldırmaya Başladı

TürkNet AKK Uygulamasını Bazı Bölgelerde Kaldırmaya Başladı

TurkNet tarafından kendi altyapısının kullanıldığı bazı bölgelerde (AKK) kaldırılmaya başlandı. Mevcut Müşterilere sunulmaya başlanan bu hizmet için ekstra bir ücret ise alınmıyor.

Son günlerde Forumlarda ve Sosyal medyada sıkça gündeme getirilen TyrkNet AKK konusu aslında kademeli olarak konusunda atılan adımların bir parçası.

2018 yılı sonunda geçileceği BTK tarafından açıklanan Adil Kullanım Kotasız İnternet şu aşamada biraz uzak olsa da Mayıs 2017 itibari ile AKK konusunda bazı düzenlemeler yapılmaya başlanmış olacak.

 

TurkNet AKK Limitini Kaldırdı

 

TurkNet Elini Çabuk Tuttu

Henüz hiçbir servis sağlayıcı ile alakalı bir adım atmazken TurkNet tarafından ilk adımlar atılmış durumda.

Elbette ki şu aşamada firma tarafından belirli bölgelerdeki belirli aboneler üzerinden yapılacak testler sonrasında TurkNet kanadı ciddi bir birikime de sahip olmuş olacak.

Kendi alt yapısı ile hizmet sunduğu bölgelerde, mevcut müşteriler için başlatılan bu kampanya kapsamında kullanıcılardan aylık 59.99 TL Ücret alacak olan TurkNet bunun karşılığında 16 Mbps hızına kadar AKK Limiti olmayan bir internet paketi sağlıyor olacak.

 

TurkNet İnternet Altyapısı

 

Diğer Sağlayıcılardan Henüz Bir Çalışma Yok

Mayıs 2017 tarihinde BTK tarafından alınan karar neticesinde Yeni Adil Kullanım Kotası Dönemine girilecek.

Bknz: Adil Kullanım Kotası Limitleri Değişiyor, 2019’da AKK Tamamen Kalkıyor

Ancak TurkNet tarafından atılan bu adım ile aslında 2018 yılı Aralık sonu itibari ile başlayacak olan Adil Kullanım Kotasız İnternet süreci biraz daha hızlı başlayacak gibi görünüyor.

Henüz başta TTnet olmak üzere diğer Servis Sağlayıcı Firmalardan konuyla alakalı bir adım atılmış durumda değil. Ancak gelen Tüketici Şikayetleri ve Taleplerini dinlerlerse yakın dönemde bu firmalarda AKK Limitsiz Paketlerini duyuracaklardır diye düşünüyoruz.


YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak apk indirebilirsiniz.

Elektronik Sigara

DMCA.com Protection Status